Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

LEDA

Przedstawię kilka zmian jakie zastosowałem w Ledzie
-rezygnacja z okna w jadalni
-zmiana konta nachylenia dachu z 22 na 25 stopni
-zmiana konstrukcji więżby z wiązarowej na kratowo jętkową
-powiększenie pom.gosp.o60cm kosztem wiatrołapu
-zastosowanie świetlika tylko w przedpokoju
-ściany z ceramiki 25cm zewnętrzne 12cm wewnętrzne.Pustak'PICHLER' materiał zakupiłem w Austri gdzie jest tańszy i posiada lepsze parametry cieplne w porównaniu z porothermem lub leierem oraz jakość wykonania jest bez porównania do rodzimych producenyów.
Zmiana konstrukcji dachu,daje możliwość wykorzystania poddasza jako stryszek z wejściem po schodach podwieszanych z przedpokoju lub jako antresolę z widokiem na pokój dzienny i wejściem z niego po schodach krętych,gustownie zrobionej drabinie itp.
Odpowiedz Zacytuj
 • zbig123 2010-11-28 18:22

  Cześć,
  chcemy zbudować Ledę w przyszłym roku :-)
  Nie mamy jeszcze projektu.
  - też myśleliśmy o rezygnacji z okna w jadalni,
  ale czy nie będzie za ciemno w salonie - jak sądzisz?
  - zmiana dachu będzie miała wpływ na koszt realizacji,
  jak byś to ocenił w procentach?
  - czy w takim razie nad salonem będziesz miał
  odkryte jętki??
  - również powiększymy pomieszczenie gospodarcze o 60cm
  kosztem wiatrołapu :-)
  - wydaje mi się że świetliki są dwa nad salonem,
  to z którego rezygnujesz?
  - Ciekawe rzeczy piszesz o ceramice - a nie brałeś pod uwagę pustaków typu silka do wykonania muru???
  - jakie będzie ogrzewanie podstawowe?
  - czy kominek będzie pracował w systemie
  nawiewu centralnego/wymuszonego?

  Pozdrowienia,
  zbig123

 • tom1042 2010-11-30 12:13

  * salon jest dobrze doświetlony. Posiada spore okno,przeszklone drzwi na taras (zmieniłem z 200/230 na stan.200/210),oraz dwa okna połaciowe 78/160 polecam zachować ten wymiar świetny efekt.
  * zmiana konstrukcji więżby była sugestią kierownika budowy, daje ok 20 procent oszczędności.Rezygnujemy z wiązarów,dzwigu,w pokoju gościnnym nie ma belki na wysokości kominka,poddasze można zaaranżować na antresolę.
  * jętek nad salonem nie ma, gdyż są okna połaciowe.
  * świetliki tunelowe są trzy w garderobie,wc z tych zrezygnowałem pozostawiłem w korytarzu.(koszt jednego ok 1800zł FAKRO)
  * brałem pod uwagę różne materiały na ściany zewnętrzne i to jeden z trudniejszych wyborów.Wybrałem ścianę z ociepleniem.
  * odnośnie ogrzewania jestem na etapie rozważań.
  * jeśli kominek ma spełniać swą funkcję tj ogrzewać pomieszczenia to musi być obieg wymuszony tym bardziej w domu parterowym.

 • 91.149.210.* 2010-12-01 16:09

  Jestem zachwycona zdjęciami, wprawdzie na początku nie mogłam się połapać co gdzie jest, gdyż ja będę budowała w odbiciu i musiałam się przestawić. Dzięki tym zdjęciom jestem coraz bardziej pewna, że to będzie cudowny domek, nie mogę się doczekać kiedy będę na takim etapie.

 • tom1042 2010-12-02 19:26

  Miło,że się podobają.Domek daje wiele frajdy i zadowolenia na każdym etapie budowy. Zdjęcia poniżej powinny ogólnie nakreślić Wam zarys pomieszczeń ich rozmieszczenie i wielkość.Pozdrawiam.

 • 91.149.210.* 2010-12-03 11:55

  Dzięki za cudowne zdjęcia, proszę o więcej, bo z tego co wyczytałam wnioskuję, że masz już dach, wspominałeś o świetnym efekcie okien połaciowych. Jak byś mógł napisać jakie poniosłeś koszty do tej pory, pomogłoby mi to zorientować się ile kasy potrzebujemy na surowy stan. Również pozdrawiam.

 • Robertkzg 2010-12-03 18:54

  mam pytanie tom1042, czy rezygnacja z więźby wiązarowej wymagała zmian w konstrukcji budynku i jego przeprojektowania ? to jest czy potrzebne są jakieś dodatkowe podciagi albo inne podpory czy też zmianę można wprowadzić w oparciu o mury i te dwa słupy żelbetowe tak jak w projekcie ?

 • zbig123 2010-12-03 23:16

  Cześć,
  na zdjęciach widać dużo przestrzeni
  (dużo powietrza). Dają o wiele większe wyobrażenie o kubaturze
  aniżeli to, co jest zaprezentowane na stronie.
  BTW - ciekawy jestem dlaczego zmieniałeś drzwi balkonowe,
  co to znaczy "stan.200/210"? Czy chodzi o to, że te są bardziej standardowe? I w związku z tym mniejszy koszt.
  Czy też chodziło o co innego?
  Ciekaw jestem również, komu zleciłeś zaprojektowanie nowej
  więźby dachowej - autorowi projektu, czy też niezależnemu architektowi?
  Jeśli rzeczywiście masz już dach, to z wielką chęcią bym to obejrzał jak wygląda na zewnątrz i w środku,
  jeśli masz zdjęcia.
  Pozdrowienia.

 • konstr. Łukasz Jurasz 2010-12-06 15:34

  "Robertkzg" napisał/a:mam pytanie tom1042, czy rezygnacja z więźby wiązarowej wymagała zmian w konstrukcji budynku i jego przeprojektowania ? to jest czy potrzebne są jakieś dodatkowe podciagi albo inne podpory czy też zmianę można wprowadzić w oparciu o mury i te dwa słupy żelbetowe tak jak w projekcie ?

  Witam,
  bez specjalnych podparć nie da się zmienić konstrukcji więźby dachowej, a co za tym idzie wymagać to będzie zmian w konstrukcji budynku. Oczywiście chętnie poznamy choćby samą idee zmian jakie zostały wprowadzone w projekcie przez kierownika budowy dzięki którym zostało zaoszczędzone 20% drewna. W razie pytań zapraszam do kontaktu.
  Pozdrawiam

 • Robertkzg 2010-12-09 20:04

  dzięki dla konstruktora za wypowiedź, zimny prysznic zawsze dobrze robi, przy budowie poprzedniego domu wprowadziłem tyle zmian do projektu, że najlepiej go teraz wyburzyć, nie mówiąc o tym, że spowodowałem znaczne zwiększenie kosztów budowy, ten wybuduję dokładnie zgodnie z projektem, przynajmniej w zakresie zasadniczym, to jest fundamentów, murów i dachu
  pozdrawiam

 • tom1042 2010-12-10 09:58

  Szanowny panie konstruktorze,nie mi oceniać zmiany w sęsie formalnym jakie wprowadził kierownik budowy,gdyż to kierownik posiada odpowiednie wykształcenie,uprawnienia,wiedzę,doświadczenie aby takie zmiany zastosować a następnie za nie odpowiadać.Ideą zmian była:
  -prostota wykonania
  -rezygnacja z belki w salonie
  -oszczędność NIE w DREWNIE,gdyż więżba została na nowo przewymiarowana i tak jak w projekcie wyszło 10m3,lecz oszczędnośc w kosztach robocizny(wiązary należy zakupić w specjalistycznym zakładzie ciesielskim,do ich montażu jest wymagany dżwig)to są realne oszczędności
  -możliwość podwieszenia sufitu do jętek
  -odnośnie podparć,zostały zastosowane.
  Robertkzg zimny prysznic miałeś wziąć przed budowa swego pierwszego domu,pewnie zmiany jakie zastosowałeś nie konsultowałeś z uprawnionymi osobami.
  Wypowiadając się na forum chcę podpowiedzieć potencjalnym inwestorom,że są inne rozwiązania często nie gorsze,praktyczniejsze niż sugeruje projektant.Decyzję o wyborze najlepszej opcji podejmie każdy z Nas.
  Przykładem, niech będzie zastosowanie okien o wymiarach standardowych,którw są zbliżone do podanych w projekcie a różnią się jedynie kilku centymetrowym wymiarem.Drzwi na taras maja w projekcie wysokość 230 cm a ogólnie stosowane 210 cm.Lepiej zakupić stolarkę z wysokiej półki np.rehau w rozmiaże standardowym,niż płacić za specjalne zamówienie,gdyż orginalność kosztuje. Ale jak już wspomniałem to moje skromne zdanie.
  Pozdrawiam wszystkich wielbicieli Ledy.
 • 91.149.210.* 2010-12-10 11:25

  Zastanawiamy się z mężem nad zmianą dachówki na blachodachówkę, a co za tym idzie nad "odchudzeniem nieco parametrów drewna nie zmieniając samej konstrukcji. Blacha jest dużo lżejsza, więc wydaje się to możliwe. Ale czy koszty tej zmiany tj zapłata architektowi nie przewyższą oszczędności, czy to ma sens. Jak myślicie?

 • Magdalena Szyndler (Administrator) 2010-12-10 13:04

  "tom1042" napisał/a:Szanowny panie konstruktorze,nie mi oceniać zmiany w sęsie formalnym jakie wprowadził kierownik budowy,gdyż to kierownik posiada odpowiednie wykształcenie,uprawnienia,wiedzę,doświadczenie aby takie zmiany zastosować a następnie za nie odpowiadać.Ideą zmian była:
  -prostota wykonania
  -rezygnacja z belki w salonie
  -oszczędność NIE w DREWNIE,gdyż więżba została na nowo przewymiarowana i tak jak w projekcie wyszło 10m3,lecz oszczędnośc w kosztach robocizny(wiązary należy zakupić w specjalistycznym zakładzie ciesielskim,do ich montażu jest wymagany dżwig)to są realne oszczędności
  -możliwość podwieszenia sufitu do jętek
  -odnośnie podparć,zostały zastosowane.
  Wypowiadając się na forum chcę podpowiedzieć potencjalnym inwestorom,że są inne rozwiązania często nie gorsze,praktyczniejsze niż sugeruje projektant.Decyzję o wyborze najlepszej opcji podejmie każdy z Nas.

  Witam,
  nikt nie neguje wprowadzonych przez Pana zmian. Każdy ma prawo dostosować projekt do swoich potrzeb. Odpowiedź była skierowana do użytkownika Robertkzg, który zadał dane pytania.
  pozdrawiam

 • 85.202.223.* 2010-12-10 20:12

  WITAM CIĘ TOM SUPER ZDJĘCIA BARDZO SŁUSZNE UWAGI CO DO OKIEN DZIĘKI ZA PODPOWIEDŹ. MAM PYTANIE O FUNDAMENTY CZY WYKONAC WYKOP TYLKO POD ŁAWY CZY RACZEJ WYBRAC ZIEMIĘ W CAŁOŚCI . JAKI JEST ORJĘTACYJNY KOSZT SAMEGO FUNDAMENTU JA ZAKŁADAM 20 TYŚ CZY RACZEJ MAŁO? POZDRAWIAM. OCZYWIŚCIE CZEKAM NA KOLEJNE ZDJĘCIA

 • tom1042 2010-12-13 13:37

  Koszty poniesione na wylanie fundamentu:
  Etap 1
  -wytyczenie 600
  -koparka 600
  -stal 1600
  -beton 5000
  Etap 2
  -wypożyczenie płyt szalunkowych 500
  -stemple 200
  -beton 2500
  -wybranie czernicy ze środka 1000
  -izolacja dysperbent 300
  -pospółka 2500
  -inne wydatki 1000
  Podane koszty są oriętacyjne dla fundamentu lanego i ceny będą się różnić w zależności od regionu kraju.
  Odnośnie pokrycia dachu blachodachówką i "odchudzenia w związku z tym więżby doachowej" sugerował bym pozostawić przekrój więżby nominalny.Dom posiada mały kąt nachylenia dachu co za tym idzie śnieg będzie raczej zalegał na nim niż swobodnie zjeżdżał(po ostatnich opadach tak zaobserwowałem u siebie) .Poza tym,może kiedyś zmieni Pani pokrycie na dachówkę.Fajnie będzie zapytać cieślę o opinię w tej sprawie.

 • 85.202.223.* 2010-12-13 20:00

  POZDRAWIAM WSZYSTKICH PASJONATÓW LEDY TOM DZIĘKI ZA INFO W SPRAWIE FUNDAMENTÓW.JA ZACZYNAM W MARCU WSZYSTKIE SPRAWY FORMALNE ZAŁATWIONE ŁĄCZNIE Z KIEROWNIKIEM I NADZOREM BUDOWLANYM.MAM JESZCZE JEDNO PYTANIE WYBIERAJĄC PROJEKT LEDY JA SUGEROWAŁEM SIĘ NIŻSZYMI KOSZTAMI BUDOWY.BRAK PIWNIC, JEDEN POZIOM. ODPADA STROP ,SCHODY ,OKNA PODŁOGI ,ŁAZIENKA NA PIETRZE NO I KOSZTY OGRZEWANIA WYDAJĄ SIĘ BY NIŻSZE. CZY TO ZŁUDNE CZY Z TWOICH DOŚWIADCZEŃ TAK JEST? JESTEM CIEKAW ZDJĘC ZE ŚRODKA JAKIE WRAŻENIE CZY JEST PRZESTRZEŃ CZY NIE POZDRAWIAM

 • 91.149.210.* 2010-12-14 09:49

  Dzięki za podpowiedzi i za podanie kosztów. Jest to dla nas bardzo pomocne. Jeśli możesz wstaw następne zdjęcia. Pozdrawiam.

 • 188.146.255.* 2011-01-02 19:54

  Do Pana Toma
  ile wyszło Pana wybudowanie domu so stanu surowego i do stanu zamkniętego? W jakim rejonie Polski Pan buduje? Pozdrawiam Basia

 • 91.149.210.* 2011-01-13 12:35

  Tom nie daj się prosić wstaw zdjęcia z następnych etapów. Niedługo wiosna i ruszamy z budową, nie mogę się doczekać. Pozdrowionka. Marynia.

 • 91.149.210.* 2011-01-14 09:24

  Zmiany jakie ja wprowadzam: -dach: zamiast dachówki, blachodachówka(wiem, że będzie dużo odpadu, ale elementy dachówki np. gąsiory są drogie a w tym projekcie jest ich dużo)
  -okna: w jadalni(u mnie strona południowa)zamiast 2 małych, 1 duże o szer. 240cm, w salonie tarasowe(zachód) poszerzone też do 240cm i przesuwane, w kuchni(wschód) 180 cm. szerokości, w wiatrołapie i kotłowni trochę poszerzone, a wysokość jak kuchennego, na tej ścianie co łazienka rezygnuję z okien(północ), natomiast pozostałe okna w sypialniach 180cm szerokości, tarasowe w sypialni bez zmian, w łazience zastanawiam się nad panoramicznym
  -rezygnuje z wc(chcę, żeby korytarz prowadzący do salonu był przestronny) zamiast tego do łazienki dobudowuję prysznic 80 na 80, a od strony korytarza półki z halogenami
  -zamiast garderoby robię pralnie
  -rezygnuje ze ścianki między wiatrołapem, a korytarzem(lubię przestrzeń i otwartą przestrzeń)
  -rezygnuje ze świetlika w wc(bo nie będę miała wc) ze świetlika w pralni i zastanawiam się nad pozostawieniem świetlika w korytarzu(u mnie północny zachód, a więc mało światła)więc nie wiem czy to ma sens. To wszystkie zmiany, co o nich myślicie. Marynia.

 • 91.149.210.* 2011-01-14 10:07

  Zapomniałam jeszcze o piecu na eko-groszek z podajnikiem i ogrzewaniu podłogowym.

 • Robertkzg 2011-01-18 18:10

  witaj Marynia, też przymierzam się do budowy tego domku, głównie dlatego że wydaje się być tani w budowie i ekonomiczny w utrzymaniu ale Ty chcesz to diametralnie zmienić, okna u Ciebie będą dużo większe, jedno przesuwne a inne panoramiczne czyli wyższa cena zakupu i wyższe koszty ogrzewania, te ostatnie zwiększy też likwidacja ścianki między wiatrołapem a korytarzem i to bardzo, ten domek nie ma prawdziwej kotłowni a jedynie małe pomieszczenie gospodarcze a więc nie wiem czy piec z podajnikiem na eko-groszek to dobry pomysł, będziesz węgiel nosić przez główne drzwi wejściowe a do tego kotłownię w Twoim projekcie będą dzielić od salonu tylko jedne drzwi, pogadaj z Tomem, to spec od tego domku, wprowadza sporo zmian ale kieruje się ekonomiką, co też zamierzam robić, pozdrawiam

 • 91.149.210.* 2011-01-19 11:31

  Tak masz racje, ekonomia ma znaczenie, ale z drugiej strony, ten dom to dom moich marzeń, będę w nim mieszkała do końca życia i chciałabym, żeby oprócz praktycznych względów, był piękny. Bardzo podobają mi się duże okna i przestrzenie. Kotłownia faktycznie jest mała, ale ekogroszek jest w workach, a resztę węgla będę przechowywać w garażu, drzwi do kotłowni są na przeciwko wejściowych, więc nie widzę problemu. Robertkzg jeżeli wybrałeś lede ze względu na mały koszt budowy, to są tańsze domy np. ar1 o podobnym metrażu i podobnym rozmieszczeniu wnętrz, z dachem 2 spadowym. Też przez jakiś czas się nad nim zastanawiałam, ale wygrała leda jest dużo ładniejsza zewnątrz. Jeszcze się zastanawiam nad tym oknem w łazience, chciałabym większe niż w projekcie, ale może nie panoramiczne, mam jeszcze trochę czasu. Dzięki za opinie.

 • tom1042 2011-01-21 13:50

  "85.202.223.*" napisał/a:POZDRAWIAM WSZYSTKICH PASJONATÓW LEDY TOM DZIĘKI ZA INFO W SPRAWIE FUNDAMENTÓW.JA ZACZYNAM W MARCU WSZYSTKIE SPRAWY FORMALNE ZAŁATWIONE ŁĄCZNIE Z KIEROWNIKIEM I NADZOREM BUDOWLANYM.MAM JESZCZE JEDNO PYTANIE WYBIERAJĄC PROJEKT LEDY JA SUGEROWAŁEM SIĘ NIŻSZYMI KOSZTAMI BUDOWY.BRAK PIWNIC, JEDEN POZIOM. ODPADA STROP ,SCHODY ,OKNA PODŁOGI ,ŁAZIENKA NA PIETRZE NO I KOSZTY OGRZEWANIA WYDAJĄ SIĘ BY NIŻSZE. CZY TO ZŁUDNE CZY Z TWOICH DOŚWIADCZEŃ TAK JEST? JESTEM CIEKAW ZDJĘC ZE ŚRODKA JAKIE WRAŻENIE CZY JEST PRZESTRZEŃ CZY NIE POZDRAWIAM

  Tak jak Ty,ja również wybierając ten projekt brałem pod uwagę właśnie te atuty,jakie daje dom parterowy-bungalow.Dom powinien być oszczędny w ogrzewaniu ze względu na zwartą bryłę,małą kubaturę,brak klatki schodowej przez,którą większość ciepła "ucieka" na piętro a dalej na strych.Ja jako żródło ciepła wybrałem gaz ziemny myślę,że to najlepsza opcja dla tego typu domów a kominek wczesna jesień-póżna wiosna i oczywiście rekreacyjnie raz na tydzień"bo salon to nie kotłownia" .Koszty budowy jak Wspomniałeś,też są niższe odpada betondeka,schody,piętro i kolejne pomieszczenia.

 • tom1042 2011-01-22 18:46

  Świetnie,że tylu Inwestorów rusza z budową tej wiosny.
  Podejmując decyzję o budowie własnego domu brałem pod uwagę funkcjonalność,koszty utrzymania,koszty budowy i te wymogi spełniało po części projekt domu"słoneczko" Lecz z czasem doszedłem do wniosku,że równie ważny jest wygląd zewnętrzny i wtedy to Leda była strzałem w dziesiątkę.Ten dom naprawdę się podoba,wielu znajomych którzy posiadają dom z użytkowym poddaszem chętnie by się zamienili.
  Chciałbym jeszcze zasugerować,aby przy wznoszeniu ścian pomyśleć o roletach zewnętrznych i ukryć je w nadprożach.Taka roleta to kolejna izolacja a należy pamiętać,że okno posiada o wiele gorsze parametry cieplne od np.ocieplonej ścian czy sufitu.
  Pozdrawiam i niech się mury pną do góry.


 • 78.88.154.* 2011-01-24 13:28

  Witam cię Tom świetnie że dałeś nowe zdjęcia podpowiedz mi jak robiłeś fundament: czy ławy fundamentowe lałeś bezpośrednio ? w ziemi czy robiłeś szałunek?czy ściany robileś z bloczków fundamentowych czy laleś betonowe oraz jak wykonałeś izolację dzięki pozdrawiam

 • 91.149.210.* 2011-01-25 09:21

  Tom, dzięki za zdjęcia. Co do wcześniejszego tematu ogrzewania to masz fajnie, że tam gdzie budujesz jest gaz ziemny, u mnie niestety nie ma, a prąd jest drogi, olej opałowy również i dlatego zdecydowałam się na ekogroszek, tym bardziej, że mój szwagier handluje węglem, to będę kupowała trochę taniej. Pozdrawiam wszystkich "ledowiczow". Marynia.

 • tom1042 2011-01-25 20:53

  Wcześniej już pisałem o fundamentach.Beton lałem bespośrednio do ziemi a szalunek z płyt robiłem na ścianę fundamentu.Izolację wykonałem trzy krotnie dysperbentem(nie reaguje ze styropianem)wewnątrz i na zewnątrz fundamentu,następnie ociepłiłem zewnętrzną stronę 10-cio centymetrowym styropianem,na to siatka,klej,jedna warstwa dysperbenu,oraz drenaż wokół domu.

 • tom1042 2011-01-26 17:31

  Kilka zdjęć z wykonywania drenażu.
  - 80 cm głędokości
  - 110 cm szerokości
  - geowłóknina
  - peszel 100mm
  - kamień granit-płukany
  - studzienki na rogach
  - rury do odprowadzenia wody z rynien 110mm pomarańczowe

 • 78.88.154.* 2011-01-27 16:10

  Cześć Tom dzięki za informacje dotyczące fundamentu i drenażu wszystkie twoje podpowiedzi i zdjęcia ułatwią mi budowę.Miło popatrzeć na twój domek.Zapytam jeszcze o zbrojenie fundamentu muślę o 4 prętach fi 12 strzemiona co 30 cm .Jakie ty robiłeś?pozdrawiam

 • 85.202.223.* 2011-02-02 12:44

  pozdrawiam wszystkich budowniczych Ledy TOM mam pytanie co do konstrukcji dachu w projekcie są kratownice jak pisałeś wcześniej pewnie duże koszty wykonania, transportu i montażu.Jaki jest orjętacyjny koszt więżby, robocizny i dachówki na przykładzie twoim.tY ZMIENIŁEŚ KONSTRUKCJE POWIEDZ CZY SŁUPY W ŚRODKU DOMU ZOSTAŁY ZGODNIE Z PROJEKTEM CZY PRZESUNIĘTE I GDZIE UMIEŚCIŁEŚ DODATKOWE PODPORY POZDRAWIAM ADAM

 • 82.161.131.* 2011-02-02 19:55

  tom,specu od tego projektu. czy mozesz nam zdradzic najakim etepie teraz jestes i wrzucic jakies zdjecia? jak to wyglada z kosztami,jestes juz chyba najbardziej po przodu w tym temacie wiec ile teraz cie to pochonelo? pozdrawiam tacy ludzie jak Ty jak najbardziej sa potrzebni

 • 91.149.210.* 2011-02-04 12:06

  Jak myślicie 30 tys. za wykonanie stanu surowowego z dachem, pierwsza warstwa betonu, tzw. chudziak i tarasy to dużo? 6 osobowa firemka, porządna, bezproblemowa, wczesniej sprawdzona. Tom gratuluję domu, piękny, prosze o nastepne zdjęcia. Pozdrawiam. Marynia.

 • 83.2.211.* 2011-02-16 17:39

  razem z mężem również budujemy ledę na podkarpaciu. Mamy już stan surowy. na wiosnę zamierzamy zająć się instalacjami wewnątrz domu i pomalutku całą resztą Tom na jakim jesteś etapie realizacji swojej inwestycji? pozdrawiam wszystkich Anka

 • 83.29.218.* 2011-02-17 22:35

  Witam,

  zastanawiamy się z mężem nad budową tego domku.Własciwie to już prawie jesteśmy przekonani;-).
  Tom mam pytanie -w jakim rejonie Polski budujesz to cudo?

 • Magdalena Szyndler (Administrator) 2011-02-18 14:58

  „ARCHIPELAG MARZEŃ” - konkurs fotograficzny Pracowni Projektowej ARCHIPELAG!
  Zrób zdjęcie swojego wymarzonego domu, zrealizowanego według projektu Pracowni Projektowej ARCHIPELAG i wygraj cenne nagrody!
  http://www.archipelag.pl/aktualnosci/przypominamy-ze-nadal-trwa-konkurs-fotograficzny-quot-archipelag-marzen-quot.html

 • 79.186.110.* 2011-02-23 11:10

  Witam wszystkich budujących, domek jest naprawde super, sugeruje się tanim kosztem, jak i jest prosty ale piękny w tej prostocie.

  Pytanie do TOM..
  napisałeś koszty fundamentów, mógłbyś powiedzieć ile kosztowały Cię wszystko łacznei z dachem? ale w stanie surowym. Proszę Cię o odpowiedż. pozdrawiam

 • tom1042 2011-02-27 13:32

  "78.88.154.*" napisał/a:Cześć Tom dzięki za informacje dotyczące fundamentu i drenażu wszystkie twoje podpowiedzi i zdjęcia ułatwią mi budowę.Miło popatrzeć na twój domek.Zapytam jeszcze o zbrojenie fundamentu muślę o 4 prętach fi 12 strzemiona co 30 cm .Jakie ty robiłeś?pozdrawiam

  Zbrojenie fundamentu wykonałem z prętów fi 14 i strzemiona z drutu fi 0,6 co 25 cm. Na rogach budynku zastosowałem zakładki po ok 80cm. Stal zakupiłem w firmie,która posiada giętarki. To duży plus,ponieważ nie mając odpowiedniego sprzętu trudno wygiąć pręt o większym przekroju.Usługa ta nie jest droga.Na zwymiarowaną i pogiętą stal założyłem strzemiona i związałem drutem wiązałkowym(jeden dzień pracy dla dwóch osób)
  Temat dachu z mojej strony uważam za wyczerpany,każdy kto będzie chciał zrezygnować z kratownic i wykonać dach prostszy a co za tym idzie tańszy musi uzgodnić to z kierownikiem i cieślą.Pytasz o słupy czy są w środku czy zostały przesunięte.Więc słupy muszą być tak jak w projekcie idealnie naniesione na plan z zachowaniem odpowiednich odległości i wymiarów,gdyż są one następnie częścią ścian oraz do jednego z nich jest dołanczany komin spalinowy i wentylacyjny.Słupy na swej górnej części są połączone podciągiem(belką) na krórej spoczywa środek ciężkości dachu.
  Jeśli chodzi o wypowiadanie się na temat kosztów za materiały i robociznę,temat uważam za pojęcie względne gdyż na ostateczną cenę danego etapu budowy składa się wiele czynników tj
  - rodzaj i jakość zastosowanego materiału
  - rodzaj usługi(sys. gospodarczy-firma)
  - region kraju
  - zastosowane zmiany w projekcie
  - osobiste zaangażowanie przy budowie domu
  Tak więc każdy sam może obliczyć z dokładnością do 10-15 procęt dany etap budowy.Posiadając wymiary i wiedząc jakie zastosujemy materiały należy wybrać się do kilku składów budowlanych i poprosić o wycenę,następnie rozejrzeć się w okolicy lub z polecenia za poszczegulnymi ekipami budowlanymi i też poprosić o wycenę.Tak w kilka dni mamy gotowy,wiarygodny kosztorys.
  Przykładem niech będzie dach.W domu LEDA ma on powierzchnię 210m2. Natomiast na konstrukcję więżby potrzebujemy 10 kubików drewna koszt w zależności od regionu kraju to 700,800,900,1000.....zł
  Osobiście jako pokrycie zastosowałem gąt cena za m2
  20,30,40,50.......zł
  Wykonanie więżby z pokryciem w zależności od użytego materiału 40,60,80,100......zł
  Tak więc można wybudować dom za x lub y tyś.zł
  Pozdrawiam wszystkich i życzę udanych i przemyślanych decyzji.

 • tom1042 2011-02-27 15:36

  Okna połaciowe zastosowane w domu LEDA. Do ich obsługi fajnie jest zastosować siłowniki gdyż są na wysokości 3.4m

  059.jpg 136 KB
  056.jpg 138 KB
  064.jpg 111 KB
  063.jpg 192 KB
  066.jpg 192 KB
 • 85.202.223.* 2011-02-28 16:22

  Cześc Tom miło znów poczytac twoje komentarze dzięki za zdjęcia.Podzielę się informacją z innymi inwestorami zrobiłem wstępną wycenę dachu bez przeróbek.
  -koszt drewna 8000zł/10m3
  -robocizna 70zł za m2 plus 8%wat x 210m
  - krycie dachówką plus całe akcesoria 14663,87 plus wat
  -komunikacja dachowa1011,82 plus wat
  -komin1508,09 plus wat
  okna welux razem z kołnierazmi 2848,18zł plus wat lub fakro 2181,19 plus wat.Pozdrawiam

 • 91.149.210.* 2011-03-01 11:03

  Dzięki Tom za zdjęcia. Udało mi się znaleźć tańszą ekipę, niż ta, o której wcześniej pisałam. Fundamenty, mury i chudziak - 11500, a położenie więźby i blachodachówki z obróbkami, rynnami, obróbką komina i podbitką 11000. Na wiosnę zaczynamy, mam nadzieję, że będzie ok. Również pozdrawiam. Marynia.

 • 87.205.18.* 2011-03-03 09:28

  Tom1042, gratulacje, ładnie to wyszło. Ja akurat buduję inny domek, ale mam pytanie na temat pustaków Pichler. Jaka opinia murarzy na temat tych pustaków? Też chcę kupić 25 P+W ok. 3000 szt.

 • tom1042 2011-03-08 16:56

  "87.205.18.*" napisał/a:Tom1042, gratulacje, ładnie to wyszło. Ja akurat buduję inny domek, ale mam pytanie na temat pustaków Pichler. Jaka opinia murarzy na temat tych pustaków? Też chcę kupić 25 P+W ok. 3000 szt.

  PICHLERA polecił mi znajomy,który jest kierownikiem w dziale sprzedarzy na składzie budowlanym. Przyznam,że miałem pewne wahania,gdyż pierwszy raz słyszałem o tym pustaku i zawsze myślałem o POROTHERMIE jako o wiodącym producencie. Trochę wstyd przyznać ale dopiero przypadkowy wykonawca,którego poznałem w hurtowni powiedział mi,że wybudował cztery domy z PICHLERA i jest bardzo zadowolony.Jakość jest bez porównania do LEIERA(bardzo kruchy,dużo odpadów,zbyt duża tolerancja w wymiarach) a nawet lepszy od POROTHERMU bo posiada lepsze parametry cieplne,łatwość obróbki,idealne wymiary, a co też ważne,na tamten czas tj 2009 rok był znacznie tańszy od rodzimych producentów i te argumenty wykonawcy mnie przekonały.Pustak zakupiłem w Austri gdzie był załadowany,następnie rozładowany(depozyt)ponownie załadowany i rozładowany na placu budowy.Na 60 sztuk w jednej paczce były jeden góra dwa pęknięte pustaki.Moja ekipa murarzy pierwszy raz wznosiła ściany z PICHLERA i była zachwycona z jakości i dokładności wykonania.Pewnie jak będę docieplał dom,to będzie to procętować.Tak więc szczerze polecam POCHLERA.
  Świetnie,że robicie kosztorysy to świadczy o Waszym zainteresowaniu i zaangażowaniu w budowie własnego domu.Tak trzymać.

 • 89.174.99.* 2011-03-18 12:37

  w maju zaczynam budowe tego domku,czytam wszystkie posty,one utwierdziły mnie w wyborze tego projektu,zakochałam sie w tym domku,teraz droga przez murarzy,ekipa za stan surowy zamknięty(bez okien) powiedziała mi 49 tyś,czy to dobra cena? Kto mi wyda swoją opinie,prosze o popowiedż

 • 80.42.224.* 2011-04-02 18:10

  Witam wszystkich milosnikow projektu LEDA. Po przejrzeniu setek projektow trafilismy na ten i przyznam, ze baaardzo nam sie spodobal pod wzgledem funkcjonalnosci jak i wygladu zewnetrznego. Jestesmy juz prawie zdecydowani na zakup tego projektu i baaaardzo chcielibysmy zobaczyc ten domek na zywo i w zwiazku z tym mam pytanie czy ktokolwiek moglby nam pokazac swoj domek w realu??? Jestesmy z mazowieckiego ale podjedziemy nawet w drugi koniec zeby upewnic sie o trafnosci wyboru domku na cale nasze zycie. Podaje swoj adres email Dziekuje bardzo i licze na Wasza pomoc, pozdrawiam serdecznie.

 • 85.202.223.* 2011-04-03 20:25

  Czesc tom mam pytanie dotyczące fundamentu. W projekcie ławy fundamentowe są tylko w obrysie budynku a czy jest wymagane jakieś wzmocnienie pod ścianki działowe czy murowac na tym chudziaku.pozdrawiam

 • konstr. Łukasz Jurasz 2011-04-04 08:28

  Witam,
  Pod ścianki działowe nie trzeba robić dodatkowych fundamentów. Ścianki działowe opierają się na płycie betonowej parteru - jej grubość i ewentualne zbrojenie wg projektu.
  pozdrawiam

 • 91.149.210.* 2011-04-04 11:11

  Muszę się pochwalić - domek wytyczony, jutro murarze zaczynają. Tom jakbyś mógł proszę o następne fotki. Pozdrawiam wszystkich "ledowiczów". Marynia.

 • 83.30.238.* 2011-04-06 20:37

  Witam wszystkich!
  Mam pytanie wybudował ktoś ten domek na terenie województwa Śląskiego?

 • 83.30.238.* 2011-04-06 21:40

  Witam wszystkich!
  Mam pytanie wybudował ktoś ten domek na terenie województwa Śląskiego?

 • 85.202.223.* 2011-04-07 07:39

  witam serdecznie ledowiczów mam pytanie do architekta za parę dni wchodzi ekipa do szałowania i zbrojenia fundamentów zalecili mi aby dodatkowo połączyc zbrojeniem i ławą fundamentową słupy zewnętrzne co umożliwi równomierne siadanie słopów i budynku oraz aby nie wykonywac chudziaka tylko podsypkę piaskową proszę o opinie i pozdrawiam

 • konstr. Łukasz Jurasz 2011-04-07 08:01

  Witam serdecznie,
  Oczywiście takie rozwiązanie jak proponują wykonawcy jest dobre. Wszystko tak naprawdę zależy jakie mają Państwo grunty, które powinny być określone na etapie wykonywania badań geotechnicznych i sprawdzone przez osobę adaptującą projekt.
  Pozdrawiam

 • 91.149.210.* 2011-04-28 08:38

  Mam pytanie, buduję mury z pustaka o szer 24, a nie jak w projekcie 36, myślałam, ze dzięki temu pomieszczenia poszerzą się o 12cm, ale murarze twierdzą, że nie ponieważ pustaki 36 byłyby wysunięte na zewnątrz o te 12 cm, czy mają racje? Proszę o odpowiedź, zaczynają stawiać mury mam nadzieję, że nie pomylili wymiarów. Marynia.

 • 91.149.210.* 2011-04-30 06:05

  Nie potrzebnie panikowałam, panowie budowlańcy mieli racje, wszystko w porządku. Pozdrawiam ledowiczów.

 • arch. A Prokopowicz 2011-05-05 07:15

  "91.149.210.*" napisał/a:Mam pytanie, buduję mury z pustaka o szer 24, a nie jak w projekcie 36, myślałam, ze dzięki temu pomieszczenia poszerzą się o 12cm, ale murarze twierdzą, że nie ponieważ pustaki 36 byłyby wysunięte na zewnątrz o te 12 cm, czy mają racje? Proszę o odpowiedź, zaczynają stawiać mury mam nadzieję, że nie pomylili wymiarów. Marynia.

  Witam,
  W sytuacji, którą Pani opisuje rację mają murarze, ponieważ przy zmianie szerokości ścian zewnętrznych musi zostać zachowany układ konstrukcyjny budynku. Znaczy to, że obrys ścian wewnątrz nie ulega zmianie, a ich ewentualne zwężenie lub rozszerzenie rzutuje na zmianę powierzchni zabudowy.
  Przy zmianie warstw ścian zewnętrznych niezwykle istotną kwestią jest zachowanie dopuszczalnego przez polskie normy współczynnika przenikalności cieplnej. W naszych projektach proponujemy ściany zewnętrzne z bloczków Ytong o grubości 36,5 cm lub o grubości 24 cm przy których stosowane jest jeszcze 12 cm ocieplenia w postaci wełny mineralnej. Zastosowanie ściany o grubości 24 cm bez dodatkowego ocieplenia nie spełni tych przepisów.
  pozdrawiam

 • 91.149.210.* 2011-05-05 15:09

  Dziekuję za odpowiedź, a co do ocieplenia, oczywiście zastosujemy się, nie tylko ze względu na przepisy, ale także na efektywność tego ocieplenia. Pozdrawiam.

 • marbed 2011-05-09 07:35

  Witam! Myślę poważnie o budowie domu Leda. Zastanawiam się nad dwoma rzeczami:
  1) chciałbym pomieszczenie o numerze 5 (gabinet) przeznaczyć na kotłownię. Rezygnuję z kominka w salonie. W związku z tym w podcieniu wejściowym byłyby dodatkowe zewnętrzne drzwi zamiast okna z gabinetu, żeby do kotłowni było wejście z zewnątrz.Zamiast dużego okna na bocznej ścianie (drugiego okna z gabinetu) dałbym małe takie jak od łazienki.
  Pytanie czy w tym miejscu kotłownia może być?
  2) Naprawdę nie umiem sobie wyobrazić jak ma wyglądać salon z tymi oknami połaciowymi. Czy to pomieszczenie będzie bardzo wysokie, aż do dachu? Z jednej strony jest to bardzo zachęcające, zwłaszcza jak pomyślę o antresoli o której wspomniał tom1042 w pierwszym poście. Z drugiej jednak czy to nie będzie problem z ogrzewaniem tak wysokiego pokoju?
  Może ma ktoś zdjęcia nawet niekoniecznie już gotowej Ledy ale jakieś poglądowe o co tu mniej więcej chodzi.

  Nie ukrywam też, że chętnie zobaczyłbym na żywo jak wygląda ten dom. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że może trzeba będzie jechać na koniec Polski ale budowa domu to bardzo poważne przedsięwzięcie i decydować się na projekt tak "w ciemno" jest jednak trochę ryzykowne.

  Pozdrawiam i liczę na podpowiedzi.

 • 91.149.210.* 2011-05-09 10:59

  Ja buduje w kujawsko-pomorskim, ale jestem dopiero na etapie murów, pod koniec tygodnia nadproża i wieniec, więźba i dach dopiero w lipcu. Nie wprowadzam żadnych zmian w więźbie, tylko w pokryciu zamiast dachówki, zakładamy blachodachówkę firmy ruukki o nazwie finera, jest w mniejszych arkuszach. Poza tym nie zrobiłam tych zmian, o których myślałam, zwiększyłam tylko okna.
  1.Piszesz o zamianie gabinetu na kotłownie,a przecież komin znajduje się w miejscu gdzie kotłownia, wymagałoby to wielu zmian, nie wiem czy możliwych.
  2.Wydaję się mi, że salon będzie piękny w najniższym miejscu będzie miał 2.83m, a w najwyższym 4.09m. W ogóle jak na razie jestem bardzo zadowolona, jak na taki mały domek jest zaskakująco przestronny i bardzo dobrze przemyślany, cieszę się, że wybrałam właśnie lede. Pozdrawiam. Marynia.

 • arch. Agnieszka Owocka 2011-05-09 14:52

  "marbed" napisał/a:Witam! Myślę poważnie o budowie domu Leda. Zastanawiam się nad dwoma rzeczami:
  1) chciałbym pomieszczenie o numerze 5 (gabinet) przeznaczyć na kotłownię. Rezygnuję z kominka w salonie. W związku z tym w podcieniu wejściowym byłyby dodatkowe zewnętrzne drzwi zamiast okna z gabinetu, żeby do kotłowni było wejście z zewnątrz.Zamiast dużego okna na bocznej ścianie (drugiego okna z gabinetu) dałbym małe takie jak od łazienki.
  Pytanie czy w tym miejscu kotłownia może być?
  2) Naprawdę nie umiem sobie wyobrazić jak ma wyglądać salon z tymi oknami połaciowymi. Czy to pomieszczenie będzie bardzo wysokie, aż do dachu? Z jednej strony jest to bardzo zachęcające, zwłaszcza jak pomyślę o antresoli o której wspomniał tom1042 w pierwszym poście. Z drugiej jednak czy to nie będzie problem z ogrzewaniem tak wysokiego pokoju?
  Pozdrawiam i liczę na podpowiedzi.

  Witam i gratuluję wyboru - projekt „Leda” to naprawdę dobry projekt.
  Zmiany, o które Pan pyta są możliwe do wprowadzenia. Jeżeli nie potrzebuje Pan pomieszczenia gabinetu na cele mieszkalne, to bardzo dobry pomysł, aby wykorzystać je na kotłownię. Dodatkowe wejście z zewnątrz ułatwi znoszenie opału do pieca. Ponad to pomieszczenie to jest na tyle przestrzenne, że z łatwością pomieści sprzęt ogrodowy. Zmiany takie może wprowadzić dowolnie wybrany architekt, nasz przedstawiciel lub mogą one zostać naniesione w naszej pracowni - zajmie się wtedy nimi nasz dział zmian. Koszt oraz czas nanoszenia zmian uzależniony jest od projektanta.
  Nawiązując do okien połaciowych w salonie, jestem przekonana że takie rozwiązanie zachwyci każdego. Dzięki takiemu rozwiązaniu projekt zyskuje w mojej opinii na atrakcyjności. Poza tym proszę sobie wyobrazić wieczorny odpoczynek na sofie i możliwość oglądania gwiazd nad głową nie ruszając się z domu. Jeżeli będzie Pan potrzebował rysunku, który być może ułatwi Panu wyobrażenie na ten temat, bardzo proszę o telefon do pracowni (71 798 38 54) wyślemy Panu rysunki.
  Ponieważ jest to dom parterowy ucieczka ciepłego powietrza ku górze nie będzie tak dynamiczna. Aby zwiększyć komfort cieplny można się zastanowić nad zastosowaniem ogrzewania podłogowego w salonie – jednak nie wydaje mi się to konieczne.
  Z racji tego, ze obejmuje nas Ustawa o ochronie danych osobowych, nie możemy udzielać informacji o miejscach realizacji naszych projektów. Proszę szukać kontaktów do inwestorów realizujących ten projekt na forum. Istnieje jeszcze inna możliwość, mianowicie po zakupie projektu jeśli odeśle Pan do nas podpisaną deklarację uczestnictwa w „Klubie Archipelagu” otrzyma Pan kontakt do osób realizujących ten projekt w ramach klubu.
  Pozdrawiam, arch. Agnieszka Owocka, Tel. 71 798 38 54.

 • marbed 2011-05-09 19:36

  Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jestem już praktycznie przekonany do tego projektu. Cieszę się, że pomysł mojej modyfikacji spotkał się z aprobatą pani architekt.

 • 78.88.82.* 2011-05-11 20:17

  Witam wszystkich Ledowiczów
  My budujemy na Pomorzu i mamy jeszcze podpiwniczenie 60m
  . Jesteśmy na etapie fundamentów

 • 31.128.25.* 2011-05-12 19:23

  Witam. Tu TomFud1. Ja ten dom wybudowałem na Podkarpaciu. Jestem już na etapie wykańczania. Jaszcze ze trzy dni i juz będę miał skończony etap tynków. W projekcie tylko zmieniłem że zrezygnowałem z okien w dachu i sufit będę miał obniżony do wysokości 2.5 m w salonie. Po co marnować straty ciepła. Gwiazdy można oglądać na pieknym tarasie, po to on jest. Ktoś z Państwa pisal że chciałby ten dom zobaczyc na zywo przed zakupem projektu. Polecam sie tel.506351156.

 • 85.202.223.* 2011-05-12 20:04

  Witam serdecznie wszystkich na forum ja również rozpocząłem budowę ledy jestem na etapie fundamentu bu? prześlij parę fotek jesteś najbardziej zaawansowany W BUDOWANIU

 • 31.128.25.* 2011-05-12 20:05

  Witam. Ja juz jestem na etapie tynków.

 • 83.25.111.* 2011-05-13 09:30

  Do TomFud1
  Czy możesz wstawić zdjęcia
  z góry Dziękuję

 • marbed 2011-05-14 05:06

  "31.128.25.*" napisał/a: Ktoś z Państwa pisal że chciałby ten dom zobaczyc na zywo przed zakupem projektu.


  Witam. Ja tak pisałem. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

  Jeszcze tak ogólnie w temacie - zastanawiam się nad konstrukcją dachu. Przyznaję nie znam się, ale wydaje mi się dość skomplikowana i wymagająca dużej ilości materiału. Chciałbym też zawczasu wiedzieć jakie drzewo najlepiej by się nadawało. Mam możliwość uzyskania topoli. A Wy z z jakiego drewna budowaliście?

 • tom1042 2011-05-15 13:32

  Witam
  Oto kilka zdjęć salonu i ocieplenia stropów.
  Pozdrawian i życzę wiele radości z budowy własnego domu.

 • marbed 2011-05-21 11:24

  "arch. A Prokopowicz" napisał/a:"91.149.210.*" napisał/a: W naszych projektach proponujemy ściany zewnętrzne z bloczków Ytong o grubości 36,5 cm lub o grubości 24 cm przy których stosowane jest jeszcze 12 cm ocieplenia w postaci wełny mineralnej.


  Witam! czy ktoś buduje Ledę z bloczków Ytong?
  Zastanawiam się nad tym rozwiązaniem, ale im więcej czytam na ten temat tym bardziej przypomina mi to spory o to czy do samochodu lepsza benzyna czy ropa ;)
  Z drugiej strony w tym temacie jest już trochę wypowiedzi a nikt nie wspomniał o tym materiale. Zamieszczono zdjęcia z budowy - jak widzę z materiału typu Porotherm.

  W pracy mam biurowiec i pomieszczenia socjalne z Suporexu - to chyba prawie to samo co Ytong i powiem szczerze, że mam mieszanie uczucia.
  Pamiętam jak błyskawicznie odywało się instalowanie elektryki i hydrauliki bo przecież wycięcie kanałów pod kable w tym przypadku to moment.
  Ale ma to też wady - słychać "przez ściany" co się dzieje obok i to dośc znacznie :( Może być problem z zawieszaniem na ścianach cięższych przedmiotów typu szafki.

  Tak więc z jednej strony materiał wygląda zachęcająco - zwłaszcza ten w wersji 36 cm szerokości i bez dodatkowego ocieplenia, ale z drugiej trochę to mi się wydaje "za lekkie" jak na dom.
  Niby ludzie z tego budują i chwalą sobie. Przynajmniej tak piszą na forach.
  A wy z czego budujecie swoje Ledy?

 • 95.48.140.* 2011-06-02 08:46

  Mam pytanie do Pani Agnieszki architekt: Czy istnieje możliwość podpiwniczenie części budynku? Chciałabym kotłownie przenieść do piwnicy, i tam mieć miejsce na różne przetwory :)
  Czy taka zmiana projekty jest w ogóle możliwa i jakie są koszty takich zmian?

 • arch. Agnieszka Owocka 2011-06-02 10:07

  Witam,
  taka zmiana jest jak najbardziej możliwa. Zgoda na podpiwniczenie jest dołączona do projektu. Taką zmianę może wykonać dowolnie wybrany przez Panią architekt adaptujący, bądź można jej dokonać bezpośrednio u nas, w celu ustalenia kosztów prosimy o kontakt z Działem Zmian (71) 798 38 47.
  pozdrawiam

 • 83.25.113.* 2011-06-03 05:35

  Witam Serdecznie
  My w naszej ledzie mamy podpiwniczenie.Będzie tam również kotłownia oraz pralnia.Pozdrawiam. Jutro wstawię zdjęcia

 • marbed 2011-06-03 09:45

  "arch. Agnieszka Owocka" napisał/a:po zakupie projektu jeśli odeśle Pan do nas podpisaną deklarację uczestnictwa w „Klubie Archipelagu” otrzyma Pan kontakt do osób realizujących ten projekt w ramach klubu.


  Kupiłem projekt, dostałem kartę klubową ale naprawdę nie wiem gdzie szukać kontaktu do tych co realizują ten projekt.

  Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to na jesień zamierzam rozpocząć budowę swojej Ledy :)

 • Magdalena Szyndler (Administrator) 2011-06-03 10:09

  Witam,
  jeśli wypełnił Pan deklarację i otrzymał kartę klubową to niedługo powinien otrzymać Pan kontakty do osób, które budują wg tego samego projektu i wyraziły zgodę na kontakt z innymi klubowiczami.
  pozdrawiam

 • 78.88.82.* 2011-06-03 18:59

  Oto kilka zdjęć z podpiwniczeniem
  pozdrawiam ledowiczów

 • 78.88.82.* 2011-06-04 16:23

  a oto kilka zdjęć ledy z podpiwniczeniem

 • 83.13.145.* 2011-06-06 13:16

  Witam serdecznie . Ponawiam prośbę. Jeżeli ktoś z Państwa mieszka w tym domku na terenie zachodniej Polski i mógłby poświęcić nam trochę czasu prosiłabym o kontakt tel.507722984. Bardzo chciałabym zobaczyć Ledę na żywo. Z góry dziękuję

 • 95.48.140.* 2011-06-09 13:05

  A może ktoś z okolic Krakowa buduje ten domek? Lub ogólnie z małopolski? Też chętnie zobaczyłabym go na żywo :) W końcu budowa domu to poważna inwestycja.

 • Magdalena Szyndler (Administrator) 2011-06-10 07:18

  Witam,
  jeśli mają Państwo pytania, potrzebują dodatkowych informacji czy materiałów do projektu przed jego zakupem-zapraszam do kontaktu z naszymi architektami (71) 798 38 00 lub .
  pozdrawiam

 • marbed 2011-06-14 19:18

  "91.149.210.*" napisał/a:Ja buduje w kujawsko-pomorskim, ale jestem dopiero na etapie murów, pod koniec tygodnia nadproża i wieniec, więźba i dach dopiero w lipcu


  Mieszkam co prawda w wielkoplsce ale blisko granicy z kujawsko-pomorskim, do Inowrocławia mam ok. 50 km.
  Bardzo chętnie zobaczyłbym ten dom na żywo. Jeżeli zgodziłaby się pani poświęcić mi chwilę, najlepiej jak już dach bedzie w trakcie robót - będę wdzięczny.
  Bardzo proszę o kontakt -

  Wcześniej co prawda jeden z inwestorów zadeklarował chęć pomocy ale mam do niego zdecydowanie za daleko.

 • 79.221.241.* 2011-06-21 17:37

  Witam i pozdrawiam wszystkich ledowiczów mam pytanko jak ktoś sie orientuje chodzi o dach dokładnie jego więżbe dachową jak ona sie sprawuje pod dachówką wiadomo spory ciężar wiem że projekt takową przewiduje ale chciałbym porady doświadczonych,dach cztero spadowy tgz kopertowy o małym nachyleniu.Jeszcze jedno czy podczas kładzenia dachówki powstają odpady i jak dużo cztery linie gąsiorów zbiegające sie w najwyższym miejscu tj. kalenicy.Zgóry dziękuje za fatyge.

 • 95.48.140.* 2011-06-29 07:21

  Do Pani Administrator,

  jeżeli mają Państwo jakieś wizualizację wnętrza domku, to byłabym wdzięczna.

 • Magdalena Szyndler (Administrator) 2011-06-29 09:27

  Witam,
  niestety nie posiadamy jeszcze wizualizacji wnętrz.
  pozdrawiam

 • 95.48.140.* 2011-06-29 12:20

  Do Pana tom1042:
  Bardzo, bardzo Pana proszę o jakieś nowe fotki Pana domku- najbardziej interesuje mnie wnętrze. Z góry bardzo dziękuje.

 • tom1042 2011-07-03 11:40

  Kominek,króry zastosowałem w Ledzie posiada wkład stalowy wyłożony płytami szamotowymi,ma również zasuwę do płynnej regulacji nadmuchu powietrza z zewnątrz,oraz zasuwę w czopule.Rozprowadziłem rurami ciepłe powietrze do wszystkich pomieszczeń,jeżeli będziecie budować ściany działowe z materiału o grubości większej niż 20cm proponuję przed tynkami i instalacjami wykonać rowki na te rury.Można ciepłe powietrze skierować do pokoi z sufitu lecz wtedy obniża się efekt ogrzewania ciepłym powietrzem. Ja wykonałem dwie skrzynki z profilu i gips kartonu celem zamaskowania rur,którymi poprzez turbinę umieszczoną na strychu(600W)płynie powietrze na wysokość 20cm od podłogi.Jedna skrzynka jest w sypialni i posiada dwie rury(sypialnia,pokój) druga skrzynka jest w korytarzu i posiada trzy rury(korytarz,łazienka,gabinet)
  Przesyłam kilka zdjęć z montażu kominka

 • 91.149.210.* 2011-07-04 14:52

  Pięknie, dzięki za zdjęcia. Już sie nie mogę doczekać do tego etapu, ale to niestety w przyszłym roku.

 • tom1042 2011-07-05 17:25

  Pozdrawiam Ledowiczów

 • 178.37.67.* 2011-07-06 17:34

  Bardzo dziękujemy za zdjęcia- pomału rysuje mi sie w wybraźni ten domek. Jak będzie miał Pan jeszcze kiedyś chwile wolnego to oczywiście prosimy o więcej :)

 • 78.131.200.* 2011-07-20 08:17

  "31.128.25.*" napisał/a:Witam. Tu TomFud1. Ja ten dom wybudowałem na Podkarpaciu. Jestem już na etapie wykańczania. Jaszcze ze trzy dni i juz będę miał skończony etap tynków. W projekcie tylko zmieniłem że zrezygnowałem z okien w dachu i sufit będę miał obniżony do wysokości 2.5 m w salonie. Po co marnować straty ciepła. Gwiazdy można oglądać na pieknym tarasie, po to on jest. Ktoś z Państwa pisal że chciałby ten dom zobaczyc na zywo przed zakupem projektu. Polecam sie tel.506351156.  Witam!

  A można prosić o jakieś zdjęcia na emaila? Jestem z kujawsko-pomorskiego i trochę daleko mi na podkarpacie... Proszę o kontakt...

 • tom1042 2011-07-22 15:38

  Witam Ledowiczów!
  Przesyłam kilka zdjęć instalacji odgromowej,oraz
  salonu, łazienki i sypialni.

 • 91.149.210.* 2011-07-26 06:45

  Pięknie, gratuluję. U mnie panowie nadal walczą z więźbą, prawie co dzień pada, oby pogoda się poprawiła, to będzie szybciej.

 • 88.199.172.* 2011-08-02 09:55

  WITAJCIE!!RAZEM Z MĘŻEM OGLĄDALIŚMY WIELE PROJEKTÓW I LEDA PRZYPADŁA NAM DO GUSTU OD RAZU.PO WASZYCH WYPOWIEDZIACH JESTEŚMY CORAZ BARDZIEJ PRZEKONANI DO TEGO PROJEKTU.INTERESUJE NAS PRZYBLIŻONY KOSZT BUDOWY TEGO DOMKU W STANIE SUROWYM ZAMKNIĘTYM.ROZUMIEM ,ŻE TO WSZYSTKO ZALEŻY OD REJONU BUDOWY, ALE JEŻELI MOŻECIE TO PODAJCIE MNIEJ WIĘCEJ KOSZTY NA JAKIE MUSIMY SIĘ PRZYGOTOWAĆ.
  POZDRAWIAM I Z GÓRY DZIĘKUJĘ.WIELBICIELKA LEDY:)

 • 78.88.82.* 2011-08-28 17:10

  a oto kilka zdjęć z budowy ledy
  zrezygnowaliśmy z okna bocznego w kuchni a za to wstawiliśmy duże w salonie no i małe okienka w piwnicy
  pozdrawiam ledowiczów Marcelo

  067.jpg 110 KB
  060.jpg 145 KB
  061.jpg 116 KB
  068.jpg 102 KB
 • 78.88.82.* 2011-10-20 16:38

  PRZESYŁAM KILKA ZDJĘĆ -MARCELO

 • 91.149.210.* 2011-10-25 07:00

  Proszę, napiszcie ile wyszło wam metrów podbitki?

 • kejt 2011-10-31 19:02

  Witam, wybraliśmy z mężem ten domek i już prawie kupilismy projekt, ale niestety w miejscowym planie zagospodarowania jest wpis ze dach musi mieć kąt nachylenia minimum 30 stopni.
  Myślicie ze da sie to zmienić w projekcie bo ten domek ma dach o kącie 22 stopnie.

 • 78.88.82.* 2011-11-02 17:57

  Do Kejt
  My też pisaliśmy pismo o zmianę warunków zagospodarowania do gminy bez żadnego problemu dostaliśmy odpowiedz o zmiane kąta nachylenia dachu na 22 stopnie.Pozdrawiam
  MARCELO

 • arch. Agnieszka Owocka 2011-11-03 15:24

  "kejt" napisał/a:Witam, wybraliśmy z mężem ten domek i już prawie kupilismy projekt, ale niestety w miejscowym planie zagospodarowania jest wpis ze dach musi mieć kąt nachylenia minimum 30 stopni.
  Myślicie ze da sie to zmienić w projekcie bo ten domek ma dach o kącie 22 stopnie.

  Witam,
  Zmiana taka jest jak najbardziej możliwa do wprowadzenia. Może Pani ją zlecić dowolnie wybranemu przez siebie architektowi, skorzystać z usług naszych przedstawicieli. Podaję link: http://www.archipelag.pl/przedstawiciele.html. Wprowadzenie zmian może Pani również zlecić naszej firmie. Zajmie się wtedy nimi nasz dział zmian. Podaję kontakt: e-mail: , Tel. 71 798 38 47. Koszt oraz czas wprowadzania zmian uzależniony jest od projektanta, który je nanosi. W razie dodatkowych pytań bardzo proszę o kontakt. Pozdrawiam, arch. Agnieszka Owocka, tel. 71 798 38 54.

 • 91.150.144.* 2011-11-03 21:10

  Dziękuje za odpowiedz, dowiedzieliśmy sie dziś że mozna takie zmiany dokonać i będą one zmienione. Cieszę sie bo ten domek jest fantastyczny! Lada dzień kupujemy projekt:)

  Marcelo i Tom1042 prosze wrzućcie jakies zdjęcia wnętrz:) albo na maila
  Bardzo chciałabym zobaczyć domek na żywo, jeśli ktoś z okolic Śląska byłby chętny do pokazania to skorzystamy:)

 • 89.231.200.* 2011-11-05 17:47

  Witam, również jestem zainteresowany budową tego domku. Bardzo jestem ciekaw rozwiązania ze strychem, a jeszcze bardziej z antresolą na która wejście jest z pokoju dziennego (może ktoś zastosował takie rozwiązanie i podzieli się tym z nami). Mam również pytanie do forumowicza Tom1042: jaką powierzchnię ma ten stryszek wykonany przez Ciebie? Może wrzucisz jakieś zdjęcia tego stryszku? Pozdrawiam

 • 83.29.241.* 2011-11-11 21:32

  Witam,

  po prostu zakochałam się w tym domku. Od pół roku zastanawiam się czy parterowy czy z poddaszem, a to był pierwszy projekt , który kiedyś wybrałam....i opinia , że pierwsze wybory są najlepsze jest jak najbardziej trafna.Teraz zostaje tylko przekonać męża;-)
  Czy na terenie woj małopolskiego lub śląskiego buduje ktos ten dom, a jeżeli tak to czy można byłoby podjechać zobaczyć. Jeżeli tak proszę o informację na maila . Z góry dziękuję za uprzejmość

 • 92.12.125.* 2011-11-16 23:21

  witam jak mozna kupic pichlera w austrii

 • 91.232.164.* 2012-01-20 18:34

  Mam pytanie do osoby która buduje Lede z piwnicą, jaki to był koszt, samej piwnicy?

 • 83.20.177.* 2012-01-26 19:53

  witam jestem zainteresowany tym projektem . Pytanie brzmi jakie sa koszty zmiany projektu w przypadku gdy chcialbym umiescic kotlownie z tradycjonalym piecem w miejscu malej ubikacji?

 • Magdalena Szyndler (Administrator) 2012-01-27 08:32

  "83.20.177.*" napisał/a:witam jestem zainteresowany tym projektem . Pytanie brzmi jakie sa koszty zmiany projektu w przypadku gdy chcialbym umiescic kotlownie z tradycjonalym piecem w miejscu malej ubikacji?

  Witam,
  prosimy o zgłoszenie się bezpośrednio do naszego Działu Zmian 71 798 38 47 lub .
  pozdrawiam

 • 78.88.82.* 2012-01-29 10:32

  "91.232.164.*" napisał/a:Mam pytanie do osoby która buduje Lede z piwnicą, jaki to był koszt, samej piwnicy?  Witam
  Koszt piwnicy to ok 20.000

 • marbed 2012-02-13 06:45

  "83.20.177.*" napisał/a:witam jestem zainteresowany tym projektem . Pytanie brzmi jakie sa koszty zmiany projektu w przypadku gdy chcialbym umiescic kotlownie z tradycjonalym piecem w miejscu malej ubikacji?


  Chyba trochę źle postawione pytanie, koszt zmiany projektu to jedno, ale ważniejsze jest to co chcesz przez to osiągnąć? Chodzić z węglem przez cały dom skoro możesz mieć kotłownię zaraz przy drzwiach? Wyobrażasz sobie ten bałagan w domu? Tym bardziej że ma to być piec na tradycyjny opał a więc popiół, dym i kurz będzie niemiłosierny. Naprawdę przemyśl to sobie. Wszędzie kotłownie robi się albo w piwnicy, albo w róznego rodzaju przybudówkach czy dostawkach a ty chcesz zrobić w samym środku nowego domu.

  No i chyba nie zamierzasz wykorzystać samej ubikacji tylko raczej razem z garderobą, przecież to WC ma raptem niecałe 2m2 powierzchni.

  Ja zrobiłem tak - zrezygnowałem z gabinetu, zamiast niego mam przedpokój (wiatrołap)- trochę pomniejszony ale za to mam większą łazienkę, a pomieszczenia 1 i 12 połączyłem w jedno i w ten sposób mam kotłownię o powierzchni ponad 9m2.
  Ponadto pod oboma tymi pomieszczeniami mam piwniczkę - spiżarkę na róznego rodzaju warzywa i przetwory. Uważam że to był dobry pomysł :)

 • 178.182.179.* 2012-08-06 15:50

  witam wszystkich ledowiczów, zwracam się z prośbą o wstawianie zdjęć na forum, są one bardzo pomocne dla tych którzy właśnie zaczynają swoją przygodę z ledą, serdecznie dziękuję za zdjęcia i opisy tomowi, pozdrawiam i czekam

 • 78.131.200.* 2012-09-12 19:31

  Ja też przyłaczam się do prośby o zdjęcia bo to forum ostanio ginie ;(

 • 85.202.223.* 2012-09-21 19:46

  WITAM SERDECZNIE JA ZDECYDOWAŁEM SIĘ NA SILIKAT 25PLUS OCIEPLENIE POWOLI PORUSZAM SIĘ DO PRZODU PRZESYŁAM PARĘ ZDJĘC POZDRAWIAM WSZYSTKICH NA FORUM. cO TAM TOM U CIEBIE W CHWILI CZASU PRZEŚLIJ PARĘ ZDJĘC

 • 37.31.33.* 2012-09-25 07:50

  WITAM SERDECZNIE WSZYSTKICH LEDOWICZÓW I GORĄCO PROSZĘ O AKTYWNOŚĆ NA FORUM. MOJA LEDA JUŻ STOI I NIEDŁUGO BĘDZIE PRZYKRYTA. OTO ONA FUNDAMENTY BLOCZEK MURY, POZDRAWIAM I PROSZĘ O ZDJĘCIA WNĘTRZ, POZDRAWIAM PATI

 • 78.131.200.* 2012-09-25 19:17

  Witam serdecznie! Może wstawiłby ktoś zdjęcia gotowej LEDY :)
  Moja leda wciąż w planach :( Chciałbym zobaczyć jak wygląda jej wnętrze... czy jest przestrzennie i wogóle ;)Chętnie zobaczyłbym na żywo... Gościnnych proszę o kontakt na email :)

 • 89.231.218.* 2012-09-28 06:49

  Marcelo proszę wklej kilka zdjęc Ledy z podpiwniczeniem. I mógłbys podac orientacyjnie koszty z podpiwniczeniem?? Bardzo proszę:)

 • 37.30.15.* 2012-10-09 16:39

  leda kilka fotek

 • 188.146.227.* 2012-10-23 08:27

  Witam ledowiczów i zachęcam do wklejania zdjęć, oto moja leda

 • 188.146.227.* 2012-10-23 11:06

  Witam ledowiczów i zachęcam do wklejania zdjęć, oto moja leda

 • 78.131.200.* 2012-10-23 18:52

  Super! Liczę na wiecej. Może jakieś z wnetrza? :)

 • 46.205.55.* 2012-10-24 19:27

  witam, oto zdjęcia ze środka, leda wbrew pozorom jest dość przestronnym domkiem, ale zobaczymy w praktyce jak już zamieszkamy,pozdrawiam

 • 78.131.200.* 2012-10-28 11:50

  Hej! Może ma ktoś zdjecia gotowej Ledy? Chwalcie się proszę :)!!!!

 • 78.131.200.* 2012-11-05 20:43

  Hej! Fani Ledy! Napiszcie ile faktycznie kosztowała Was Leda? Nie muszą to być ukończone projekty ;) ( z opisem stanu) ;)Jestem strasznie zaintersowany budową Ledy ale boje sie faktycznych kosztów! :(

 • 78.88.82.* 2012-11-06 11:44

  kilka zdjęć ledy

  301.jpg 111 KB
 • 37.30.200.* 2012-11-06 15:06

  "78.88.82.*" napisał/a:kilka zdjęć ledy

  Witam, uprzejmie prosze o fotki ze środka, ledowicze pochwalcie się trochę!

 • 78.131.200.* 2012-11-06 18:27

  widać tylko jedno bardzo ciekawie zapowiadającej się wersji Ledy. Prośba o więcej :)

 • 78.88.82.* 2012-11-14 19:40

  moja leda -Marcelo

 • 37.30.21.* 2012-11-15 09:30

  "78.88.82.*" napisał/a:moja leda -Marcelo

  Bardzo ładnie wyszło, proszę o zdjęcia wnętrz i o wskazówki, ja na wiosnę ruszam dalej, na razie stan surowy, pozdrawiam

 • 78.131.200.* 2012-11-16 21:12

  "78.88.82.*" napisał/a:moja leda -Marcelo

  Hej super zdjecia! Może tak dasz z wnętrza? Byłoby super :)))

 • 37.31.91.* 2012-12-10 19:11

  "78.88.82.*" napisał/a:moja leda -Marcelo

  Witaj Marcelo, proszę o zdjęcia ledy w środku, daj nacieszyć oczy ledowiczom , z zewnątrz gratuluję dobrego smaku i gustu, pozdrawiam

 • 178.180.17.* 2013-01-15 11:17

  Ledowicze pobudka gdzie Wasze osiągnięcia, za chwilę wiosna i trzeba działać dalej a tu brakuje inspiracji, chwalcie się trochę, szczególnie Ci co już pomieszkują, pozdrawiam i zachęcam do wklejania zdjęć

 • 78.131.200.* 2013-01-18 16:03

  "178.180.17.*" napisał/a:Ledowicze pobudka gdzie Wasze osiągnięcia, za chwilę wiosna i trzeba działać dalej a tu brakuje inspiracji, chwalcie się trochę, szczególnie Ci co już pomieszkują, pozdrawiam i zachęcam do wklejania zdjęć  No właśnie!!!! Nikt nie buduje ledy??? To taki cudowny domek!!!

 • 86.47.24.* 2013-02-12 17:42

  witam,my budujemy LEDE!!!

 • 46.205.16.* 2013-02-16 12:33

  "86.47.24.*" napisał/a:witam,my budujemy LEDE!!!

  no to prosimy o fotki!

 • 77.254.212.* 2013-02-17 17:51

  "86.47.24.*" napisał/a:witam,my budujemy LEDE!!!
  To zapraszam do wstawiania zdjęc z budowy. Pomorze tym którzy jeszcze nie zaczeli ;)

 • 78.131.200.* 2014-01-05 20:47

  Czyżby nikt nie budowal LEDY? Chwalcie się! Dawajcie zdjęcia! :)

 • 77.89.71.* 2014-03-05 20:47

  witajcie my juz wlasnie zamieszkalismy w ledzie od 4 mcy,jest to naprawde fajny domek maly ale przetrzenny.troche wejscie jest nieciekawe ale do przerobienia.pozdrawiamy

 • 78.131.200.* 2014-03-22 10:27

  "77.89.71.*" napisał/a:witajcie my juz wlasnie zamieszkalismy w ledzie od 4 mcy,jest to naprawde fajny domek maly ale przetrzenny.troche wejscie jest nieciekawe ale do przerobienia.pozdrawiamy


  Może jakieś zdjęcia? Prosimy :)

 • 77.45.69.* 2016-12-11 21:31

  Może jakieś zdjęcia? Prosimy :)

 • 91.149.208.* 2017-07-02 13:29

  Witajcie, czy przerabiał ktoś leda na domek z poddaszem? Przejrzałem tysiące projektów i nie znalazłem nic co odpowiadałoby mi tak jak leda, tylko przydałaby mi się dodatkowa powierzchnia poddasza tak przyszłościowo i jaki byłby dodatkowy koszt zrobienia takiego poddasza w stanie surowym bez wykończenia? Pozdrawiam

 • 94.254.167.* 2018-01-12 18:14

  Witam oto sufit mojej ledy w Grudziądzu pozdrawiam serdecznie

 • 94.254.161.* 2018-01-15 15:36

  Witam a Tak wygląda z zewnątrz pozdrawiam

 • Jerry 2018-01-15 16:04

  Witam ponownie przesyłam zdjęcia mojej LEDY już jako zarejestrowany użytkownik.

 • Elżbieta Piwowarczyk (Administrator) 2018-01-15 16:13

  Jerry gratulujemy pięknej realizacji domu Leda!
  Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji naszego konkursu fotograficznego. Szczegóły tutaj: https://www.archipelag.pl/start/aktualnosci-1?Article=%40startuje-zimowa-edycja-naszego-fotokonkursu-wygraj-biokominek-bianco.html
  Pozdrawiamy

 • Jerry 2018-01-16 15:51

  cześć jeszcze wysyłam parę zdjęć świetlik rurowy,rolety dachowe solarne,ogrodzenie które sam wykonałem.CDN :)

 • Jerry 2018-01-17 12:18

  jeszcze kilka zdjęć świetlik rurowy ,rolety dachowe solarne ,ogrodzenie .

 • Jerry 2018-01-17 12:30

  i taka ciekawostka przynajmniej dla mnie w związku iż sufit jest lekki podwieszany majster zrobił dylatację między ścianą a sufitem aby uniknąć pęknięć.

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 3.235.25.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia