Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

projekt krystyna

Witam wlasnie kupilismy ten projekt czy ktos juz go buduje?
Ja uwazam ze jest godny uwagi wnetrza dobrze rozmieszczone powierzchnia w sam raz,nie zadrogi w realizacji.A wy co myslicie?
Odpowiedz Zacytuj
 • 188.146.25.* 2009-12-29 18:33

  Witam ja właśnie przymierzam się do zakupu siostrzanego projektu Konwalia w odbiciu lustrzanym. Też uważam że jest jednym z lepszych w swojej kategorii ale na pewno wprowadzę kilka zmian tj. mniejszy komin przechodzący przez górną łazienkę - ponieważ nie będę robił kanałów wentylacji grawitacyjnej tylko instalację z rekuperacją, a sam komin będzie w ścianie zewnętrznej. inne zmiany to ścianki działowe
  zamiast garderoby na parterze wolę spiżarnie w kuchni i osobne wejście do pokoju na poddaszu - nie odpowiada mi pokój "przejściowy"
  Masz już dokładny projekt przed sobą - może masz jakieś inne uwagi? W jakim woj. budujesz dom?
  Pozdr
  Bartek

 • 188.33.248.* 2010-01-05 15:46

  Witam!
  Projekt już mamy. Zmiany jakie wprowadziliśmy to:
  przesunięcie ściany nośnej w kuchni w strone pokoju przez co zyskaliśmy większą kuchnie z wnęką na caly sprzęt a w pokoju zostalo tez miejsce na wnękową szafę.Spiżarkę robimy pod schodami, obnizamy posadzkę o jeden pustak,schody będą wylewane.Wyjście z kuchni na taras,likwidacja większego balkonu,osobne wejścia w pokojach przejściowych i w każdym drzwi balkonowe i po jednym veluksie.To tyle!

 • 83.28.150.* 2010-01-11 17:56

  Jeśli chodzi o komin, to masz bartek rację wcześniej nie zwróciłam na to uwagi, ale rzeczywiście najgorzej jest w górnej łazience, filar zajmuje miejsce a na dodatek zasłania okno, przez co w głębi łazienki jest ciemno,też przeniosę go w ścianę zewnętrzną.Zapomniałam dodać, że dadałam jeszcze trzeci komin w kuchni, wolę mieć pewność że wentylacja bedzie sprawna a w kuchni to raczej podstawa.

 • 83.147.152.* 2010-04-22 08:58

  cześć.właśnie zaczynam budowę domu konwalia.w piątek wykopy,a jestem ciekaw czy ktoś z was już zaczoł.widzę że na temat zmian wszyscy mamy podobne zdanie.pozdrawiam

 • 82.160.118.* 2010-05-13 10:40

  Witam, mam pytanie do architekta i osób budujących Krystynę. Czy można zaadaptować projekt tak, aby umieścić w nim piec na paliwo stałe (ekogroszek)??

 • arch. Mariusz Jaworski 2010-05-17 06:49

  Piec opalany ekogroszkiem - przy założeniu że mamy do czynienia z kotłem od 11-max 25kW

  W przypadku tego projektu należałoby w pierwszej kolejności sprawdzić wymiary kotła oraz wymagania producenta dotyczące jego minimalnych odległości od przegród budowlanych (odległości pozwalające na dostęp i konserwację kotła) – pozwoli to ustalić czy kocioł się zmieści w pomieszczeniu.

  Jeśli ma być zainstalowany podajnik retortowy z komorą zasypową również należy sprawdzić, czy się zmieści (zgodnie z zaleceniami producenta).

  Pozostałe warunki do spełnienia to:
  - podłoga z materiałów nie palnych (w przypadku podłogi z materiałów palnych powinna być ona obita blachą stalową grubości co najmniej 0,7 mm, na odległość minimum 0,5 m od krawędzi kotła. Podłoga pod kotłem nie może być wykonana z materiałów palnych)
  - otwór nawiewowy niezamykalny o powierzchni co najmniej 200 cm2.
  - wentylacja wywiewna. Pomieszczenie kotła powinno mieć kanał wywiewny o przekroju nie mniejszym niż 14x14 cm, z otworem wlotowym pod sufitem pomieszczenia, wprowadzony ponad dach i umieszczony obok komina. Otwór wlotowy do kanału wywiewnego powinien mieć wolny przekrój równy przekrojowi kanału. Kanał wywiewny i otwór wlotowy do niego nie mogą mieć urządzeń do zamykania. Stosowanie wentylacji wyciągowej mechanicznej jest niedopuszczalne.
  Przewód wentylacyjny powinien być wykonany z materiału niepalnego.
  - kanał dymowy powinien spełniać warunki wg obowiązujących przepisów. Przekrój kanału dymowego powinien wynosić 20x20 cm, a wysokość powinna zapewnić ciąg wymagany przez producenta kotła.
  - w przypadku zastosowania pompy cyrkulacyjnej, należy zapewnić do niej dostęp niezbędny do konserwacji.
  - odległość kotła od przegród powinna zapewniać dostęp do wszystkich części kotła wymagających obsługi, konserwacji i czyszczenia. Odległość przodu kotła od przegrody powinna być nie mniejsza niż 1 m.
  - wysokość pomieszczenia kotła powinna zapewnić możliwość czyszczenia kotłów. Wysokość pomieszczenia kotła może być równa wysokości kondygnacji, na której został on zamontowany.
  - w budynkach wyposażonych w instalację kanalizacyjną, w pomieszczeniu kotła powinien znajdować się wpust podłogowy podłączony do kanalizacji. W budynkach bez możliwości podłączenia do kanalizacji w pomieszczeniu kotła powinny być urządzenia do opróżniania z wody instalacji ogrzewania, np. studzienka zbiorcza i pompka ręczna zakończona przewodem ze złączką do węża gumowego. Nie wolno bezpośrednio łączyć instalacji wodociągowej z instalacją centralnego ogrzewania.

  Podstawa opracowania:
  Polska norma: „Kotłownie wbudowane na paliwo stałe. Wymagania” PN-87/B-02411 Ustanowiona przez Polski Komitet Normalizacji, Miar i Jakości dnia 17 grudnia 1987 r. jako norma obowiązująca od dnia 1 lipca 1988 r. (Dz. Norm. i Miar Nr 2/1988, poz. 3)

  Jeśli piec się zmieści i pozostałe warunki zostaną spełnione, to nie widzę podstaw, żeby zastosować w projekcie piec opalany ekogroszkiem (pozostaje jeszcze sprawa miejsca przechowywania opału).

  Pozdrawiam
  arch. Mariusz Jaworski

 • 83.28.152.* 2010-06-25 20:25

  Witam!
  Mam problem z gruntem na mojej działce na której ma powstać "krystyna", cały rok jest bardzo wysoki poziom wód gruntowych, bez wzgledu na pogodę.tradycyjne fundamenty nie wchodzą w grę a przynajmniej tak mi się wydaje bo co wykopię dwie łopaty ziemi to stoi woda, więc nie wiem jak rozwiązać ten problem.Pomyślałam o płycie fundamentowej, byłoby chyba to najlepsze rozwiązanie , bardzo prosze o rady i jak to wygląda z projektem takiej płyty kto to robi i jaki koszt. Dodam, że fundament musi być wzniesiony nad poziom gruntu 1 m, ponieważ mam w planie dom postawić na sztucznej górce, gdzie ten metr ma być obsypany ziemią. Pozdrawiam!

 • arch. Emilia Wiśniewska 2010-06-30 05:59

  Witam

  Konieczne są badania gruntu, a mianowicie należy zrobić trzy odwierty na działce pod terenem przeznaczonym na dom. Takie badania robi geolog. Architekt adaptujący nie może podpisać zgody na budowę domu bez takich badań. Geolog określi, na jakiej wysokości mogą być posadowione fundamenty, ewentualnie nakaże osuszenie terenu. Bez tej ekspertyzy nie można dać konkretnej odpowiedzi. Prawdopodobnie rozwiązaniem mogą być płyty fundamentowe, które są jednak droższe w realizacji.

  Priorytetem są badania geologiczne!

  Pozdrawiam

 • 83.28.151.* 2010-09-15 16:47

  Witam!
  Czy ktoś wybudował już Krysię , jeśli tak to proszę się pochwalić zdjęciami i o wyrażenie opinii o domku. Pozdrawiam!

 • 78.8.29.* 2010-11-17 21:36

  Witajcie, czy da radę zamontować kominek z rozprowadzeniem ciepła na cały dom, czy musi byc piec w kotłowni? Bardziej odpowiadałby mi kominek z płaszczem wodnym. Czy do kominka robi sie ogrzewanie podłogowe i co wtedy na poddaszu - jakie ogrzewanie(kaloryfery)?
  Ile kosztuje stan deweloperski Krystyny i jakim systemem (firma czy gospodarczo)??
  Czy ktos ma już zdjęcia swojej "krysi"? Mój e-mail:

 • arch. Mariusz Jaworski 2010-11-19 07:38

  Witam

  Na kominku można zamontować płaszcz wodny lub zastosować system DGP (dystrybucji gorącego powietrza) – proszę raczej traktować to jako ogrzewanie wspomagające, a nie główne. Zasilanie ogrzewania podłogowego lub kaloryferów z kominka odbywa się przez wymiennik ciepła.

  pozdrawiam
  arch. Mariusz Jaworski

 • 79.189.110.* 2011-01-25 11:51

  ja zamierzam kupić w ciągu miesiąca projekt jak i rozpocząć budowę najszybciej jak się da,
  założę również dziennik o czym poinformuję:)
  zastanawiam się tylko czy koszty systemem gospodarczym się sprawdzą... dodam że będę budował naprawdę po kosztach jako iż jestem firmą itp. itd.
  zobaczymy
  a swoją drogą mam pytanie na jaki miesiąc i rok zostały podane owe koszty ? 2008 ? jeżeli tak to należałoby to aktualizować
  pozdrawiam

 • szczurek1 2013-01-16 11:48

  WITAM CZY KTOŚ Z OKOLIC LUBLINA POSTAWIŁ KRYSTYNE???I CZY MOŻE KTOŚ ROBIŁ ZMIANĘ W PROJEKCIE Z PIWNICĄ ??

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 44.211.239.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia