Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

dom energooszczędny

czy ten dom jest klasyfikowany jako energooszczędny? Czy kwalifikuje sie do programu dopłat do budowy domów energooszczędnych ?
Odpowiedz Zacytuj
 • Anna Bukowiec (Administrator forum) 2014-05-27 13:46

  Dzień dobry,

  Przy zastosowaniu wentylacji mechanicznej z rekuperacją, dom Kornel Energo uzyskuje EUco = 36.77 kWh/(m2rok), co jednocześnie oznacza, że spełnia wymogi programu NFOŚiGW i klasyfikuje się do dopłat do domów energooszczędnych.

  Pozdrawiam serdecznie

 • 31.6.181.* 2014-05-29 20:41

  a czy w przypadku usunięcia drzwi na taras w pokojach 6 i 7 oraz jednych w salonie i zastąpieniu ich oknami oraz zmianie kąta nachylenia dachu na 40st to czy parametry energooszczędności budynku mogą istotnie się zmienić na niekorzyść ?

 • arch. Miłosz Gajda 2014-05-30 11:16

  Witam.
  Zmiana kąta dachu nie pociąga za sobą zmian w charakterystyce energetycznej, ponieważ jest to projekt parterowy z ociepleniem wykonanym na stropie nad parterem. Natomiast proponowana przez Państwa zmiana stolarki okiennej będzie miała jedynie niewielki wpływ na tą charakterystykę z uwagi na dwa fakty:
  1) Proponowane przez Państwa zmiany stolarki są nieduże
  2) Przegrody przezroczyste generują zarówno zyski jak i straty ciepła (gorszy współczynnik "U" przegrody).
  Podsumowując, delikatne różnice w charakterystyce mogą się pojawić, natomiast dom z pewnością będzie spełniał parametry określone dla domu wysokoenergooszczędnego (dla podanej przez nas lokalizacji) i przy zastosowaniu wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Proszę pamiętać że wynik uzyskany w szacunkowej charakterystyce energetycznej zależny jest od lokalizacji budynku. Energia potrzebna do ogrzewania i przygotowania c.w.u. będzie różna dla tego samego domu zlokalizowanego we Wrocławiu i np. w Suwałkach.

  Pozdrawiam Miłosz Gajda

 • 31.6.181.* 2014-05-31 22:01

  no właśnie, rozumiem, że w przypadku strefy klimatycznej V (suwałki) nie spełnia warunków, czy wystarczy w takim przypadku dać grubszą warstwę izolacji termicznej zewnętrznej z 20cm na 30cm ?

 • arch. Kamila Macudzińska 2014-06-03 08:56

  Witam,
  charakterystyka energetyczna jest zamieszczona na serwerze BuildDesk http://bdec.builddesk.pl/ Jest tam plik, który można edytować, zmieniać m.in. miejscowość, materiały budowlane i ich grubości, standardy instalacji. Za każdym razem sprawdzając, jaki wpływ nasze działania mają na wynik charakterystyki. Aby uzyskać rozwiązania energooszczędne, należy adaptować budynek do warunków panujących na konkretnej działce, gdyż program dopłat ma więcej wymagań, które należy spełnić.
  Pozdrawiam,
  Kamila Macudzińska
  asystent architekta

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 3.227.240.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia