Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

ściana fundamentowa

Witam
Dlaczego trzy ściany fundamentowe są wykonane jako trójwarstwowe a jedna tylko z ociepleniem? Mam wysoki poziom wód gruntowych i chciałbym dobrze je zabezpieczyć. Czy ktoś może wyjaśnić mi dlaczego stosuje się ściany fundamentowe jako trójwarstwowe?
Odpowiedz Zacytuj
  • Anna Bukowiec (Administrator forum) 2015-07-16 10:58

    Dzień dobry,

    ściany fundamentowe w układzie trójwarstwowym stosuje się w przypadku, gdy analogicznie oparte na nich ściany, lub cokół również znajduja się w układzie trójwarstwowym. Przy wysokim poziomie wód gruntowych istotny jest dobór izolacji. Na rynku każdy producent izolacji ma w ofercie rozwiązania systemowe dostosowane do różnych warunków gruntowo- wodnych. W naszych projektach zastosowane są izolacje typu lekkiego - przy założeniu że poziom wód gruntowych nie występuje nigdy powyżej ław fundamentowych.

    Pozdrawiam

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 34.234.223.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia