Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Plan sytuacyjny - wątpliwości

Witam, w planie sytuacyjnym podana jest odległość frontu domu od granicy działki 4,8 m. Rozumiem, że nie uwzględnia to przepisu mówiącego o 6 m odległości od drogi? Zazwyczaj dom stawia się frontem przy drodze z tego co wiem (chyba, że się coś zmieniło) dom musi być posadowiony min 6 metrów od granicy działki. Proszę o wyjaśnienie.
Odpowiedz Zacytuj
 • arch. Bartłomiej Kugler 2011-01-31 10:54

  Witam,
  ściany zewnętrzne z otworami okiennymi lub drzwiowymi budynku powinny znajdować się w odległości nie mniejszej niż 4m od granicy działki (o ile z odpowiednich przepisów nie wynikają inne odległości). W przypadku projektu Franczi założona została odległość 6m od cofniętej ściany frontu do granicy działki aby możliwe było zaparkowanie samochodu.
  pozdrawiam

 • bitter 2011-02-04 13:53

  Proszę mnie poprawić, jeżeli się mylę ale w przypadku kiedy przed domem przebiega droga to i tak musi być zachowana odległość 6m od najbardziej wysuniętej części budynku, czyli ten plan sytuacyjny będzie niewłaściwy?

 • arch. Bartłomiej Kugler 2011-02-07 10:34

  Witam,
  kwestię odległości od drogi regulują przepisy odnoszące się do dróg publicznych, lecz lokalizacja budynku wiąże się również z innymi uwarunkowaniami dotyczącymi elementów pasa drogowego, infrastruktury miejskiej, terenami objętymi ochroną, ect. Odległość frontu budynku każdorazowo określana jest w Warunkach Zabudowy lub Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Aby mieć pewność prawidłowej lokalizacji budynku powinien Pan zwrócić się do urzędu o wydanie opisanych wyżej dokumentów które zostaną wydane dla konkretnej działki i uwarunkowań lokalnych.
  pozdrawiam

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 34.234.223.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia