Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Piwnica

Witam :)
Chciałbym się dowiedzieć czy możliwe jest przekształcenie projektu dodając podpiwniczenie? Chciałbym mieć piwnicę, w której mieściłaby się kotłownia na piec węglowy, oraz pomieszczenia gospodarcze. Jeżeli tak jaki jest koszt zmiany takiego projektu?
I czy każdy projekt można podpiwniczyć?
Dziękuję z góry za odpowiedź!!!

Bartosz
Odpowiedz Zacytuj
 • arch. A Prokopowicz 2011-11-17 11:13

  Witam,
  Jest to możliwe, jednak wiąże się z przeprojektowaniem klatki schodowej, tworząc dwa równoległe biegi z zabiegiem oraz z przesunięciem komina wentylacyjnego w holu w kierunku kuchni. Jednocześnie konieczne będzie przesunięcie łazienki na poddaszu – tak aby zmieścić bieg schodów, a tym samym zmniejszenie sypialni nr 4. W piwnicy można umieścić pomieszczenia kotłowni oraz gospodarcze. Przeprojektowaniem może zająć się nasze pracownia, przedstawiciel lub wybrany przez Państwa architekt. Jeżeli chcieliby Państwo poznać szczegóły takiego przeprojektowania zapraszam serdecznie do kontaktu z naszym Działem Zmian pod nr telefonu (71) 798 38 47.

  Kwestię czy dany dom można podpiwniczyć należy rozpatrywać indywidualnie. Jest to zależne od jego wielkości, układu pomieszczeń oraz ilości już istniejących kondygnacji. Większość projektów z poddaszem użytkowym można podpiwniczyć, ponieważ jest już w nich przewidziana powierzchnia na klatkę schodową. W projektach, w których pod schodami umiejscowiona jest toaleta – konieczne jest wprowadzenie w jej miejsce kolejnego biegu prowadzącego do piwnicy. Inaczej wygląda sytuacja domów parterowych, szczególnie tych o małym metrażu – wydzielenie przestrzeni na klatkę schodową wiąże się wówczas z rezygnacją z któregoś pomieszczenia.
  Pozdrawiam serdecznie, arch. Anna Prokopowicz

 • 83.4.186.* 2011-11-18 21:20

  ślicznie dziękuję :)

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 3.215.180.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia