Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Jakie zmiany wprowadziliście w swoich Edkach?

Piszcie co zmieniliscie w Edku na zewnatrz i w środku. Jakie zmiany wprowadzic aby stał sie bardziej funkcjonalny? Jak zaadaptowaliście pomieszczenia? Czy może zrobił ktoś pralnie lub garderobe z pomieszczeń na parterze? A może jakies inne rozwiązanie? Kto z was ma piwnicę? Podzielcie się doswiadczeniami z planującymi budowac Edzia! ;) Czekamy na różne cenne uwagi
Odpowiedz Zacytuj
 • BeataB 2013-11-08 17:05

  Witam.
  U mnie zmian jest kilka. Przede wszystkim zmuszeni byliśmy wysunąć pokój nad wejściem żeby widok dachu z góry był symetryczny. Troszkę nam się przez to Edzio z przodu zmienił. Szkoda, bo strasznie mi się oryginalny podoba, ale ma to niewątpliwie jedną zaletę. Pokój nad wejściem stał się sporo większy a tym samym funkcjonalniejszy.
  Powiększyłam drzwi wejściowe o skrzydło doświetleniowe.
  Zrezygnowałam ze spiżarki przy kuchni. Przesunęłam ściankę działową pomiędzy kuchnią a wiatrołapem odzyskując miejsce na głęboką szafę.
  Z racji rekuperacji zrezygnowałam z kominów wentylacyjnych.
  Pomiędzy holem a kuchnią częściowo wybiłam ścianę (nadproże musialo zostać wzmocnione). W tym miejscu wyszło mi okno, z którego będę miała podczas gotowania widok na hol i salon, ponieważ od strony kuchni będzie cos w rodzaju wyspy z płytą indukcyjną i okapem a od strony holu blat i 2 hokery. Dostawiona została niewielka ścianka dzieląca hol od salonu. Schody będą biegły w drugą stronę niż w oryginalnym projekcie.Schody od salonu, oprócz dobudowanej ścianki, będzie dzielić ściana ze szkła (poniżej dołączona wstępna wizualizacja)W garażu pod stropem odwróconym wydzielona została spiżarka. I to chyba wszystko :-) Nie są to zmiany spektakularne a raczej kosmetyka pomieszczeń dostosowana do naszych potrzeb. Czy zmiany były słuszne, okaże się, gdy zamieszkamy.

 • 89.77.149.* 2013-11-11 00:12

  Witam,
  my zmieniliśmy okno "wykusz" miedzy kuchnią a jadalnią. Zlikwidowaliśmy łuk ( okazał się bardzo mały, ledwo zauważalny), a okno jest u nas ogromną witryną- nie otwierane. Jeśli zdecydowalibyście się zachować łuk, radzę wysunąć go w przód, bo w obecnej formie boczne szybki wyjdą po15 cm, i nie wygląda to dobrze…

 • BeataB 2013-11-11 19:48

  "89.77.149.*" napisał/a:Witam,
  my zmieniliśmy okno "wykusz" miedzy kuchnią a jadalnią. Zlikwidowaliśmy łuk ( okazał się bardzo mały, ledwo zauważalny), a okno jest u nas ogromną witryną- nie otwierane. Jeśli zdecydowalibyście się zachować łuk, radzę wysunąć go w przód, bo w obecnej formie boczne szybki wyjdą po15 cm, i nie wygląda to dobrze…

  Tak, zgadzam się. To okno nie bardzo wyszło projektantom. Dwa malutkie doświetlenia, gdzie wuięcej ramy niż szyby zamiast zdobić szpecą. Dlatego lepiej już zdecydować się na 3 okna lekko w łuku lub tak jak wyżej, przerobić na witrynę. Ja, gdy zobaczyłam jak fatalnie się te okna prezentują musiałam właśnie wysunąć trochę wykusz i aktualnie czekam na nowe okna, które będą trochę szersze.

 • 77.255.59.* 2013-11-12 18:34

  Zgadzam się z Wami co do wykuszu. Ładnie wygląda, ale w projekcie.
  My postawiliśmy ścianki po bokach (zamiast bocznych 15 cm szybek) i dużą szybę podzieloną na dwie części, nie otwieraną. Cena również była powodem zmiany okna. Zlikwidowaliśmy spiżarkę, aby mieć większą kuchnię z wyspą. Na piętrze zrobiliśmy 3 większe pokoje, zamiast 4 mniejszych. Taras będziemy mieli drewniany.

 • 81.15.130.* 2013-11-28 11:57

  My zmniejszyliśmy okno na taras, teraz jest czteroskrzydłowe i proporcjonalne. Także okna w kotłowni i garażu są mniejsze. Narożne okna na parterze zamieniliśmy na okna zwykłe z murowanym słupkiem na rogu. Wykusz - jak u wszystkich bez bocznych szybek. W środku zmieniłam stronę otwierania drzwi. Dzięki temu siedząc przy stole w jadalni nie musze oglądać wnętrza łazienki.Na górze powiększyliśmy pokój nad wejściem przesuwając ściankę działową. Zmniejszylismy również łazienkę, dzięki temu pokój nad wejściem zyskał miejsce na szafę wnękową.

 • Anna Bukowiec (Administrator forum) 2014-05-09 15:07

  fotoKONKURS: „Najpiękniejszy dom – MÓJ DOM!"


  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym Pracowni Projektowej ARCHIPELAG!

  Zrób zdjęcia swojego domu, który został zrealizowany na podstawie projektu gotowego z kolekcji naszej Pracowni i prześlij je na adres e-mail:


  Do wygrania atrakcyjne nagrody!

  Szczegóły znajdziecie tutaj - http://www.archipelag.pl/aktualnosci/fotokonkurs-najpiekniejszy-dom-moj-dom-quot-1.html

  Serdecznie zapraszamy!

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 35.172.223.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia