Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Zmiany do projektu MDM

Witam
Czy jest możliwość dostosowania projektu, aby otrzymać dofinansowanie MDM (zwrot części VATu za mat. budowlane).
Kryterium jest 100m2 pow użytkowej (nie wliczając kotłowni, garażu, strychu, pralni, szaf zabudowanych w ścianach itp.) dla naszej rodziny.

Jednocześnie chcielibyśmy przenieść łazienkę na parterze pod schody, aby powiększyć kuchnię i zrobić spiżarnie.
Łazienkę na górze podzielić na pół i wyodrębnić pralnię.
W garażu oddzielić miejsce na kotłownie (dodatkowy komin).
Czy te zmiany są możliwe ? i Czy powierzchnia nie przekroczy 100m2?
Pozdrawiam
Jakub K.
Odpowiedz Zacytuj
  • arch. Małgorzata Simla 2015-12-24 08:24

    Witam,
    Jeżeli przeniesiemy łazienkę pod schody, to do pom. nr 6 musimy zrobić wejście w innym miejscu, czyli z wiatrołapu. Nie wiem jaką funkcję miałoby ono wówczas pełnić. Najlepiej nieużytkową, ale skoro nie pralnię, to na razie nie mam innego pomysłu. Tracimy wówczas przestrzeń kotłowni, która teraz jest nieużytkowa. Garaż jest dość długi, ale jeśli zostawimy 550 cm + 12 cm ścianki to zostaje 174 cm na kotłownię. to trochę za wąsko. Chyba, ze macie Państwo krótsze auto i wystarczy np. 500 cm na garaż. Temat pralni na poddaszu: można część łazienki przeznaczyć na pralnię, dostępną z łazienki. Można również powiększyć kuchnię, są tam tylko ścianki działowe, to prosta przeróbka. Co do całej powierzchni, zgubimy pow. nieużytkową jaka teraz jest kotłownia, a zyskamy tylko pralnię, więc nie uzyskamy pow. poniżej 100 m2. Jeśli coś jest niejasne w tym temacie, zapraszam do kontaktu z nami, codziennie w godz. 8-16.
    pozdrawiam, arch. Małgorzata Simla

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 44.192.79.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia