Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Kocioł na ekogroszek

Czy istnieje możliwość ogrzewania tego domku piecem na ekogroszek? W ogóle jakimkolwiek paliwem stałym? Z tego co wiem, powierzchnia kotłowni przy ogrzewaniu na paliwo stałe powinna wynosić min. 7,5 m2. Czy to możliwe do uzyskania w przypadku tego projektu?
Odpowiedz Zacytuj
 • arch. Anna Marcjasz 2012-07-10 10:25  Witam!

  W projekcie „Celinka” przewidziano piec gazowy i rozmiary kotłowni faktycznie dostosowane są do tego rodzaju pieca. Minimalne rozmiary kotłowni na piec na ekogroszek z podajnikiem to 270x260cm.

  Istnieje możliwość powiększenia tego pomieszczenia kosztem części lub całości łazienki na parterze. Rozsądnym rozwiązaniem byłoby wykorzystanie przestrzeni pod schodami na toaletę, a połączenie pomieszczenia gosp. i łazienki stworzyłoby odpowiednio dużą i wygodną kotłownię na piec na ekogroszek z podajnikiem.  Pozdrawiam - arch. Anna Marcjasz

 • 77.245.247.* 2012-07-16 10:52

  Witam serdecznie. Dziękuję za odpowiedź. Niestety rozwiązanie z toaletą pod schodami nie sprawdzi się w moim przypadku - bardzo zależy mi na choćby najmniejszej kabinie prysznicowej w łazience na parterze. Nie zależy mi z kolei na powierzchni pokoiku na parterze - będzie tam tylko maleńkie biuro (niewielkie biurko i regał, oraz 2 krzesła), więc wystarczająca powierzchnia będzie taka, by usiąść za biurkiem i przyjąć jednego klienta. Nie ukrywam, że bardzo zależy mi na tym projekcie - nie mogę znaleźć podobnego, który spełniłby moje oczekiwania. Tutaj problemem jest tylko kotłownia. Bardzo proszę o pomocną radę. Pozdrawiam.

 • 24.12.95.* 2012-09-02 04:46

  Producent kotla ENCA SET na eco groszek ,pelet i mial pisze,ze piec jest tak zbudowany ,ze moze byc zamontowany przy scianie i miesci sie w malogabarytowych kotlowniach zaprojektowanych na kociol gazowy.Nie pisze jaka jest portzebna powierzchnia minimalna

 • 24.12.95.* 2012-09-03 19:06

  A moze zrobic uskok na tylniej scianie domu na szerokosci kotlowni zwiekszajac w ten sposob powierzchnie kotlowni do wymaganej wielkosci. Co na to Pani architekt?

 • arch. Anna Prokopowicz 2012-09-06 07:32

  Witam,
  Istnieje taka techniczna możliwość, jednakże osobiście odradzałbym takie rozwiązanie. Dom powiększony w ten sposób, może prezentować się dość niekorzystnie. Lepszym rozwiązaniem wydaje mi się przesunięcie dwóch ścianek działowych w przestrzeni między gabinetem a kotłownią, co efektywnie pozwoli na uzyskanie większej powierzchni w kotłowni, przy zachowaniu tej samej szerokości łazienki. Wybierając konkretny model kotła należałoby sprawdzić czy przy uzyskanych parametrach pomieszczenia będzie mógł on w nim prawidłowo funkcjonować.

  Pozdrawiam serdecznie,

  Anna Prokopowicz

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 3.231.229.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Warunki wycofania zgody

Przy czym zgoda wyrażona na zakres przetwarzania wskazany w niniejszym

czytaj całość ›
Pouczenie

Jednocześnie Administrator informuje, że podane w formularzu dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia