Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

przeprojektowanie dachu

witam. kupiłem działke z pozwoleniem na budowe z projektem bogna II. projekt jest bez pddasza. kąt dachu 24" i wiązary. chciałbym zmienic kąt na 35"do45" dach krokwiowo jętkowy i pozostac przy drewnianym stropie. od czego powinienem zacząc
Odpowiedz Zacytuj
 • arch. A Prokopowicz 2011-05-05 07:17

  Witam,
  Dokonanie takiej zmiany w projekcie powinien Pan rozpocząć od kontaktu z naszą Pracownią celem uzyskania pisemnego pozwolenia na jej wprowadzenie. Wypisanie pozwolenia jest bezpłatne, wystarczy jedynie wyszczególnić jakie zmiany Pana interesują.
  Zmiana kąta nachylenia dachu jest określana przez prawo budowlane jako zmiana istotna, która wymaga wystąpienia do starosty w celu uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę. Zmianę taką do dokumentacji technicznej projektu wprowadza architekt adaptujący w konsultacji z konstruktorem, który przeprojektuje konstrukcję dachu. Jeżeli zmiana kąta nachylenia dachu jest u Pana spowodowana chęcią uzyskania na poddaszu powierzchni użytkowej należałoby się również zastanowić nad konstrukcją stropu i jego ewentualnym przeprojektowaniem przez zwiększenie przekrojów belek.
  Po uzyskaniu zamiennego pozwolenia na budowę można przystąpić do prac budowlanych.
  pozdrawiam


 • 178.180.39.* 2011-11-07 10:11

  Witam Serdecznie,

  Bardzo mi się podoba ten projekt, ale mam pytanie dotyczące ewentualnych zmian. Chodzi mi konkretnie o powiększenie metrażu aby salon z kuchnią były trochę większe. I druga zasadnicza zmiana czy domek można wybudować technologią szkieletową? Jeżeli tak to jaki byłby koszt przekształcenia projektu właśnie na taką technologię i czy w przypadku zastosowania powyższej technologi uzyskamy dodatkowe metry?

  Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
  Pozdrawiam
  Anna.Z

 • arch. Katarzyna Braun 2011-11-07 14:55

  Witam serdecznie,
  Dziękujemy za zainteresowanie projektem z naszej kolekcji.
  Jeśli chodzi o powiększenie powierzchni salonu i kuchni, można zrobić to w dwojaki sposób.
  Pierwsza możliwość to wydłużenia całego budynku w stronę tarasu. Wówczas powiększy się także pokój nr 8.
  Wiąże się to również z wydłużeniem połaci dachu.
  Drugi wariant nie ingeruje w bryłę zewnętrzną budynku a zmiany powierzchni są niewielkie.
  Możemy zmniejszyć wielkość łazienki i tym samym powiększyć kuchnię.
  Odnośnie drugiego pytania, jak najbardziej można wybudować ten dom w technologii szkieletowej.
  Jest możliwe uzyskanie niedużej dodatkowej przestrzeni poprzez zmianę technologii murowanej na drewnianą.
  Polecamy kontakt z firmą GMS House, która buduje nasze domy w systemie drewnianym.
  Koszt przekształcenia projektu, jest zawarty w cenie realizacji domu przez firmę GMS House.
  W celu uzyskania wyceny i innych szczegółów, podaję kontakt do specjalistów:

  tel.: 502 083 621
  tel.: 500 103 981 i stronę internetową: http://www.gmshouse.pl/
  W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt.
  pozdrawiam

 • 46.112.128.* 2012-03-12 13:24

  Witam, bardzo podoba mi się projekt Bogna (w.II). Niestety posiadana przeze mnie działka ma jedynie 17.5 m szerokości, a wieć o metr za mało. Czy mogłabym uzyskać podpowiedź jak zmieścić Bognę na takiej działce? Jeżeli to możliwe chciałabym nie ingerować zbyt drastycznie w układ pomieszczeń oraz nie zmniejszać powierzchni użytkowej domu. Będę wdzięczna za poradę.
  Pozdrawiam.

 • arch. A Prokopowicz 2012-03-14 15:55

  Witam,
  Istnieje możliwość, aby przy zachowaniu obecnego obrysu ścian zewnętrznych domu zmieścić go na działce o szerokości 17,5m. Przepisy prawa budowlanego mówią o zachowaniu odległości 4m od granicy działki w przypadku ścian z otworami okiennymi lub drzwiowymi oraz 3m w przypadku ich braku. Tak więc konieczna będzie w tym wypadku likwidacja okien na jednej z elewacji bocznych. Można zrezygnować z okien ze strony lewej przy jednoczesnej likwidacji jednej (środkowej) sypialni. Powstaną w ten sposób dwa większe pokoje doświetlone od frontu oraz od strony ogrodowej. Jeżeli to rozwiązanie Państwu nie odpowiada można zastanowić się nad rezygnacją z okien z drugiej strony i doświetlić część salonowo – kuchenną większymi niż są w tym momencie oknami balkonowymi od ogrodu. Dzięki temu, że dom wewnątrz posiada jedynie ściany działowe (nie ma ścian nośnych wewnętrznych) istnieje dużo możliwości aranżacji jego wnętrza. Na przykład jeżeli akceptują Państwo łazienkę, która nie jest oświetlona światłem dziennym – można zamienić lokalizację pomieszczeń nr 5 i 9 z 7.
  Jak widać wariantów jest kilka, jeżeli potrzebowaliby Państwo pomocy przy wyborze tego najlepszego serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym architektem dyżurnym pod numer (71) 798 38 00.

 • 83.23.225.* 2012-03-23 19:56

  szczyty muszą byc murowane,inna konstrukcja stolarki i można uzyskac dwa dodatkowe pokoje

 • 46.238.113.* 2013-07-23 13:20

  nie mam murowanych,steropian 15,płyta osb 25 wata 25cm
  i mamy 65 m kw extra

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 3.234.244.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia