Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

anabela

Witam. Chciałabym się dowiedziec czy istenieje możeliwośc doprojektowania do tego projektu wiaty garażowej od strony kotłowni? wiem ze taka zmiane nanosi architek adaptujący ale zależy mi na panstwa odpowiedzi i ewentualnej propozycji jak wykonac taka wiate zeby nie zniszczyc bryly budynku i zeby nie stracil on swojego uroku? przegladajac panstwa projekty natrafilam na dwa w ktorych podobaja mi sie wiaty- Anielka i Paulina ale nie wiem czy dało by się którąś z tych wiat zastosowac do tego projektu i cyz wygladaloby to wowczas tak atrakcyjnie, a moze jakas inna wiate? i kolejne pytanie czy doklejajac tak ta wiate musialabym robic pod nia fundament czy ystarczyloby poprostu wmurowac 4 slupki? nie ukrywam ze zależy mi jak na najtańszym rozwiazaniu... Chciałabym jeszcze zapytac czy istnieje możeliwośc jako ogrzewanie zastosowac w tym projekcie kominek z płaszczem wodnym a wowczas z kotlowni usunac dodatkowy komin ( nie mam dostepu do gazu). pozdrawiam i czekam na odpowiedź
Odpowiedz Zacytuj
 • arch. Katarzyna Braun 2012-05-30 14:13

  Witam serdecznie,

  istnieje możliwość zaprojektowania wiaty przy projekcie Anabela. Będzie się to wiązało z niewielką zmianą konstrukcji więźby dachowej. Zmiany tej można dokonać w naszej pracowni w Dziale Zmian Indywidualnych.

  Obie wiaty, które Pani przywołuje, są możliwe do wykonania, należałoby jedynie dostosować kąt nachylenia dachu do głównej bryły budynku. Wszystkie szczegóły proponowałabym omówić telefonicznie z architektem z Działu Zmian Indywidualnych.

  Jeśli chodzi o sposób ogrzewania, to warto zastosować kocioł na paliwo stałe w budynku. Kominek z płaszczem wodnym powinien być dodatkowym źródłem ciepła.

  W razie pytań prosimy o kontakt naszą pracownią: Dział Zmian Indywidualnych 71 798 38 47 lub 71 798 38 00. Pozdrawiam arch. Katarzyna Braun-Szulc

 • 2.105.151.* 2012-05-30 16:03

  dziekuje za odpowiedź. A co z tymi slupkami pod wiata? Czy wystarczy wylac tylko beton pod slupki a reszte wylozyc jakoś kostką brukowa? I czy mogliby mi państwo powiedziec koszt wykonania ktorej z tych dwoch wiat garazowych byłby nizszy? I ile wynieie mnei wiecej budowa takiej wiaty garazowej, jakie koszta materoiałów? I Czy takie przeprojektowanie dachu wiazalo by sie ze wzrostem kosztow budowy? czy wtedy zmienia sie ilośc drewna na więźbę i ilośc dachowki? Mam jeszcze pytanie odnośnie tego pieca na paliwo stale, czy sam kominek z plaszczem nie poradzil b sobie podczas ogrzewania?

 • 2.105.151.* 2012-05-30 16:31

  Witam. dziekuje bardzo za odpowiedź. a czy moglabym jeszcze otrzymac informacje ktora z tych dwoch wiat bylaby tansza w realizacji? I o ile wzrosna mniej wiecej koszta budowy domku budujac wiate? jaki jest koszt materialow potrzebnych na wiate? i o ile trzeba byloby zmienic kat nachylenia dachu? czy taka zmiana wplynelaby na zmiane ilosci drewna potrzebneggo na wiezbe dachowa lub dachowki? czy to by podnioslo koszty budowy? I czy pod ta wiata trzeba robic fundament czy wystarczy jedynie wylac beton pod slupki od wiaty? I przy projekcie anabela ktora z tych wiat wedlog Pani wygladala by korzystniej? bo niechcialabym zepsuc bryly domku a boje sie troche ze juz zmiana kata nachylenia dachu moze to sprawic... Mam jeszcze zapytanie odnosnie sposobu ogrzewania czy ta sugestia odnosnie pieca na paliwo stale jest jedynie podyktowana wieksza wygoda czy kominek z plaszczem wodnym nie poradzi sobie z ogrzewaniem tego domku? I czy gdybym jednak pozostala przy kominku z plaszczem wodnym wowczas droga adaptacji bedzie mozna usunac dodatkowy komin a wentylacje z lazienki poprowadzic w scianie albo zrobic kratkę? pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

 • arch. Katarzyna Braun 2012-05-31 08:37

  Witam ponownie,


  Bardzo proszę o podanie do siebie kontaktu telefonicznego, gdyż porusza Pani wiele tematów, które należy omówić bardzo szczegółowo. Przekażę Pani zapytanie do Działu Zmian Indywidualnych, podaję także numer telefonu 71 798 38 47.

  Na pytania, które Pani zdaje nie można odpowiedzieć bez wykonania konkretnej koncepcji danej wiaty. Kosztorysy indywidualne są możliwe do zamówienia w naszej pracowni odpłatnie, po wykonaniu projektu. Także proponuję w tej sytuacji przekazać nam swój numer kontaktowy, maila a następnie Dział Zmian skontaktuje się z Panią i omówi szczegóły i koszty takich zmian w projekcie.

 • 178.43.212.* 2013-03-24 10:15

  Dzień Dobry.
  My odebraliśmy projekt od architekta adaptującego. Obecnie jeden z ewentualnych wykonawców wylicza nam stan surowy otwarty, zaproponował zamiast stropu gęstożebrowego, lekki drewniany, a dach na tzw. dźwigarach deskowych. Ta zmiana miałaby być z korzyścią finansową (bo, jak stwierdził, w sytuacji kiedy poddasze ma być nieużytkowe, nie ma potrzeby na ciężki strop)co państwo doradzą w tym zakresie ? Czy taka zmiana stropu wymaga zgody architekta adaptującego ?

 • Anna Bukowiec (Administrator forum) 2013-03-25 10:57

  Witam serdecznie,

  Zgoda na zmianę rodzaju stropu (z zachowaniem układu konstrukcji) jest, z naszej strony, automatycznie dołączana do projektu.
  Aby wyliczyć rzeczywiste korzyści finansowe, należy najpierw wykonać projekt. Konieczne jest zaprojektowanie i przeliczenie nowej konstrukcji stropu i dachu przez uprawnionego projektanta, np. architekta adoptującego. Zmianę konstrukcji stropu i dachu można wykonać na etapie budowy, z wpisem do dziennika budowy.

  Pozdrawiam


 • Anna Bukowiec (Administrator forum) 2014-05-09 16:03

  fotoKONKURS: „Najpiękniejszy dom – MÓJ DOM!"


  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym Pracowni Projektowej ARCHIPELAG!

  Zrób zdjęcia swojego domu, który został zrealizowany na podstawie projektu gotowego z kolekcji naszej Pracowni i prześlij je na adres e-mail:


  Do wygrania atrakcyjne nagrody!

  Szczegóły znajdziecie tutaj - http://www.archipelag.pl/aktualnosci/fotokonkurs-najpiekniejszy-dom-moj-dom-quot-1.html

  Serdecznie zapraszamy!

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 18.207.254.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia