Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

WYLEWKI i TYNKI

10-10-2008

hydraulik skończył, weszła ekipa od wylewek, wyłożyli styropian , wylali posadzki... wszystko zajęło 1 dzień
po kilku dniach weszła ekipa od tynków wewnętrznych, minął kolejny tydzień i ściany równiutkie :) Bogusia zaczyna przypominać dom.... teraz czekamy aż wyschną....

Wróć do dziennika budowy Bogusia Odpowiedz Zacytuj
 • Antoni 2009-03-09 15:25

  Witam Panią chciałem obejrzeć Pani zdjęcia z budowy, ale ze strony nie można ich obejrzeć, czy istnieje możliwość przesłania ich na e-maila: , byłbym bardzo wdzięczny, zaznaczam, że mam już pozwolenie na jego budowę - Bogusia, a zdjęcia ułatwiłyby mi realizację projektu, pozdrawiam, Antoni

  Czy dokonywała Pani jakieś zmiany w projekcie, jeżeli tak, to jakie?.
  Dziękuje za odpowiedź.

 • Antoni 2009-03-11 22:36

  Do Użytkownika:
  Autor:oliwiaanna.projekt Boguśia.
  Prżecżytałem Pani dziennik budowy na forum w internecie.
  Bardzo mi się to podobało że Pani starała się chociaż w części opisać,poszczególne etapy prac budowy Boguśi.Co dla
  prżyszłego inwestora projektu Boguśia jakim jesteśmy razem z żoną ma kapitalne znaczenie.W związku z tym mam do Autora:oliwiaanna:pytanie?.Czy Autor ma zdjęcia z poszczególnych etapów budowy,które mogły by być umieszczone
  na forum dziennika budowy.Zdjęcia takie pomogły by nam i ułatwiły realizację projektu Boguśia.I jeszcze jedno pytanie?.Czy dokonywała Pani jakiś zmian adaptacyjnych odbiegających od wersji orginalnej projektu Boguśia.Zaznaczam że każda cenna uwaga,będzie na wagę złota.Myśmy z żoną długo szukaliśmy odpowiedniego projektu,
  aż w końcu zdecydowaliśmy śię na projekt Boguśia,który wydaje śię nam najbardziej odpowiedni-niby mały,a taki funkcjonalny i estetyczny.Będziemy wdzięczni za odpowiedż.
  Podaję mój e-mail;
  Serdecznie Pozdrawiam. Antoni.

 • oliwiaanna 2009-03-24 10:32

  w załącznikach rzuty dokonanych zmian adaptacyjnych projektu Bogusia

  ~~~~~~DÓŁ~~~~~~

  1. Ściana w małym pokoiku została przesuniętą w prawo, został on też "skrócony" (2,0 m*2,5 m)- stworzyliśmy tam taki typowy gabinet, okno w tym pokoju również zmieniło miejsce i jest po stronie frontowej domu a nie z boku.
  Dzięki "skróceniu" przy wejściu powstało miejsce na garderobę

  2. Okno w salonie zostało powiększone z 0,9 m na 1,20 m, aby lepiej doświetlić to pomieszczenie i przesunięte lekko do rogu.
  Te dwie zmiany (likwidacja okna w gabinecie i przesuniecie w salonie)pozwoliły na uzyskanie 5 metrów bieżących ściany na zewnątrz domu dzięki czemu można postawić przy domu wiatę garażową.

  3. na ścianie pomiędzy dolną łazienką a kuchnią został dobudowany drugi komin a obok postawiony kominek z płaszczem wodnym,

  4. zrezygnowaliśmy z odcinka ściany kuchennej przy drzwiach tarasowych, jako że to ściana nośna trzeba było zrobić w tym miejscu podciąg.

  5. Drzwi tarasowe zostały przesunięte w stronę okna o 90 cm, dzięki temu (brak ściany i przesunięcie drzwi) zyskaliśmy miejsce na stół, bo jak wiadomo w projekcie nie uwzględniono jadalni.

  6. SCHODY - nie drewniane zbiegówki jak w projekcie tylko betonowe, lane schody ze spocznikiem.

  7. Ściana oddzielająca klatkę schodową od łazienki została postawiona na schodach a nie od podłogi, dzięki temu powstała wnęka pod schodami od strony łazienki, gdzie bez problemu mieści się pralka.

  8. Zabudowaliśmy za pomocą Luksferów Ganek przed domem i tam powstał wiatrołap a tym samym nie stawiliśmy już ścianek przy schodach, powstał ładny szeroki korytarz. Wykorzystaliśmy Luksfery, ponieważ są one traktowane jak okno i nie wymagają zgłaszania zmian w projekcie.

  ~~~~~~~~poddasze ~~~~

  1. Przesunięcie okien frontowych w prawo, dzięki temu okno jest na korytarzu a nie na klatce schodowej, a okno w pokoju zostało przesunięte maksymalnie w lewo by można było zmienić układ ścian działowych w pokoikach.

  2. jak widać na rzucie ściany działowe zostały przesunięte tak by stworzyć dwa spore pokoje od tyłu domu oraz długi a węższy trzeci pokój , zmiany te pozwoliły też poszerzyć korytarz i stworzyć miejsce na szafę przesuwną na przeciw schodów.

  3. ściana łazienki została troszkę wydłużona i tym samym powiększyliśmy łazienkę.

  4. BARDZO WAŻNE - całe poddasze zostało podwyższone o jeden porotherm, dzięki temu skosy w pokojach są mniejsze wiec powierzchnia użytkowa się powiększyła. Jest to szczególnie ważne w łazience.

  5. Dodatkowo na strychu umieściliśmy wyłaz dachowy dla kominiarza, który doświetla też to pomieszczenie a nie był on ujęty w projekcie budowlanym.


  To chyba wszystkie zmiany :) Sporo ich ale dzięki temu dom jest bardziej funkcjonalny i wygodniejszy dla czteroosobowej rodziny :)

  pozdrawiam

  Anna

 • Antoni 2009-04-05 18:35

  Do
  Użytkownika;autor oliwiaanna.2009.03.24.projekt Boguśia.
  Serdecznie Panią Pozdrawiam.
  Dziękuję Bardzo za szybką odpowiedż,oraz za załączone pliki.Po uważnym przeczytaniu,(chociaż z argumentacją na tak),myślę że każdy użytkownik,dopasowuje zmiany do swoich indywidualnych potrzeb dot.funkcjonalnośći,przejrzystośći,uzytkowośći danego projektu budynku.Generalnie zmiany które Pani dokonała są nam bardziej bliskie.Myślę że większość użytkowników (łącznie ze mną).forum oraz dziennika budowy,skorzysta z Pani doświadczeń,dot.zmian adaptacyjnych projektu Boguśia.
  Z Poważaniem;użytkownik Antoni
  P.S. dziękuję za adres e-mail

 • isiek007 2010-05-16 14:45

  Witam, jest rok 2010 i mniemam że Państwo mieszkacie już w swoim wymarzonym domku....Jeżeli to nie sprawi kłopotu poprosiłbym o zdjęcia (zwłaszcza mnie interesują te dotyczące zmian w projekcie - schody ) oraz jeżeli można prosić o wymiary pomieszczeń. Jakie ogrzewanie Państwo zastosowali. Interesuje mnie również całkowity koszt inwestycji. Jestem również otwarty na wszelkie uwagi dotyczące pomysłów odnośnie budowy.
  Pozdrawiam i oczekuje na odpowiedź.

  ps. działkę mam 50m na 25m
  mój adres:

 • 83.13.188.* 2010-10-08 07:50

  witam,

  wszelkie informacje są na forum, w razie dodatkowych pytań prosze o mail na adres

  oliwiaanna

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 3.236.83.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia