Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

ZALEGŁA RELACJA Z BUDOWY

Na mojej budowie wiele się zmieniło i obecnie jest już zamontowana więźba dachowa. Kolejno pomimo ataku zimy na początku udało się wybudować ściany nośne budynku. Następny był strop zgodnie z projektem Teriva, jednak tego żałuje. Dzisiaj zdecydowałbym się zrobić zwykły strop żelbetowy. Dla laika przerażające jest to, że np. trzy belki biegną przez cały budynek trzymając się jedynie na zewnętrznych ścianach działowych i dwóch podciągach. Strop Teriva szybko się składa i szybko rozbiera podpory. Jednak wykonanie tzw. nadbetonu o odpowiedniej grubości to wyzwanie. Dodatkowo problemem jest jakość pustaka stropowego, który po prostu jest nierówny. Ja zdecydowałem się dodatkowo pozostawić w stropie otwory na wentylacje mechaniczną i rurę okapu kuchennego. Po stropie w oczekiwaniu na ekipę ciesielską wybudowałem ścianki działowe w budynku korygując w tym zakresie niewiele projekt. Po tym przyszedł czas na ściany szczytowe i komin systemowy (u mnie bez komina do kominka czyli mniejszy niż w projekcie). Ekipa ciesielska zrobiła więźbę w zasadzie w ciągu jednego dnia. Niestety ta szybka praca zakończyła się reklamacją, bo trzeba było zmienić przebieg tzw. podwalin. Ocieplając ściany szczytowe i murłatę zdecydowałem się na styropian. W międzyczasie zostały zamówione okna w tym jedno okno HST i jedno duże okno ze stałym szkleniem rozpoczynającym się ok 30 cm od podłogi. Teraz czekam na ekipę do dachówki.

Wróć do dziennika budowy Kornel V ENERGO Odpowiedz Zacytuj
  • 5.173.33.* 2019-03-04 17:14

    Czesc mam pytanko ile kupowales pustakow ?

Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 3.239.111.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia