Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

W góre - ściany parteru - w końcu coś widać, a przy okazji jeden kłopot mniej!

Po przerwie technicznej startujemy ze ścianami (, no i troszkę zaczyna sprzyjać nam sczęście - sosna, na którą nie mieliśmy pozolenia na wycięcie, a coraz bardziej nam kolidowała z budową, przewróciła się sama podczas wichury (7.08.2010r.) i druga - podobna na sąsiedniej działce - kłopot z głowy. Pozostało tylko udokumentowanie wszystkiego zdjęciowo i zgłoszenie do urzędu; po tygodniu dostaliśmy decyzję i mogliśmy ją usunąc.

Ponieważ uznaliśmy, że sandrę i tak będziemy ocieplać od zewnątrz wełną mineralną (powierzchni do ocieplenia po odliczeniu opaski z klinkieru i otworów okiennych jest niewiele), to możemy sobie pozwolić na budowe z SYLIKATÓW, które na całą budowę wraz ze ściankami działowymi kosztowały niecałe 15000pln. Jest to materiał bardzo wytrzymały, wytwarzany w przyjazny naturze sposób (piasek, woda, wapno), 100% bezpieczny dla dzieci, bloczki są bardzo dokładne wymiarowo, a przy tym ciężkie - zapewniają najlepsze możliwe na rynku wyciszenie pomieszczeń - dlatego użyliśmy ich również do budowy ścianek działowych.
Nadproża zastosowaliśmy z Porothermu, według zaleceń wykonawcy, który uznał, że są lepsze od tych z sylikatów.

Ten etap budowy strasznie nas cieszył, ściany rosły w oczach i wszystko równiutko jak się patrzy!!!


Wróć do dziennika budowy Sandra G2 Odpowiedz Zacytuj
Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 100.26.196.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia