Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Zagospodarowanie ogrodu

Przygotowanie koncepcji zagospodarowania terenu zielonego wokół domu LUMINA HOUSE powierzono architektowi krajobrazu z Galerii Ogrodniczej Zielone Centrum.

Planowanie ogrodu przy LUMINA House zostało podporządkowane architekturze, tak aby zieleń dopełniała i podkreślała styl nowoczesnego budownictwa. Zastosowano rośliny, które zasadzone naprzemiennie, zapewnią atrakcyjny efekt wizualny przez cały rok. Rabaty ułożono w proste, geometryczne formy, harmonijnie komponujące się z kształtem podjazdu i parkingu. Wybrano rośliny o minimalnych wymaganiach pielęgnacyjnych, dopasowano je do warunków glebowych oraz różnic nasłonecznienia.

Przed przystąpieniem do sadzenia roślin cały teren został uprzątnięty ze śmieci i pozostałości po wcześniejszych pracach budowlanych. Następnie odpowiednio przygotowano podłoże i nawieziono dobrą, wzbogaconą minerałami ziemię, która zapewni roślinom odpowiednie warunki do wzrostu.

W klombach zlokalizowanych przy wjeździe zaplanowano nasadzenia o charakterze skalnym: rojnik, rozchodnik i kostrzewa posadzone zostały w żwirze. Bezpośrednio przy budynku zaplanowano rozłożystą rozpalenicę japońską. W centralnym miejscu przed domem posadzony został głów pośredni Paul’s Scarlet, a pod nim kostrzewy i owies wiecznie zielony. Klomby po stronie wschodniej obsiano odpornymi na suszę berberystami, które w kwietniku tuż za wejściem do budynku, uzupełniono jeszcze o kostrzewę Maire’a. Trójkątną rabatę przy parkingu wypełniono lawendą wąskolistną.
Po stronie zachodniej posadzono brzozy, a na szerokim pasie pod drzewami, od strony tarasu i trawnika, zaplanowano wielogatunkową kompozycję traw ozdobnych i bylin o szablastych liściach: owies wiecznie zielony, imperata cylindryczna Red Baron, kosaciec syberyjski, bluszcz pospolity. Ze względów praktycznych, tuż przy ogrodzeniu, zaplanowano pas irgi szwedzkiej. Na terenie, który nie został obsadzony roślinami, zaplanowano soczystozielone trawniki.

Wróć do dziennika budowy Lumina Odpowiedz Zacytuj
Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 18.204.227.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia