Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją

Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła ma szereg zalet, najważniejsze z nich to:
- stały dopływ świeżego powierza i jego filtracja
- usuwanie przykrych zapachów
- optymalna temperatura w całym domu
- likwidacja nadmiernej wilgoci
- oszczędność w kosztach ogrzewania domu
- niskie koszty eksploatacji

Kolejny etap prac w LUMINIE to wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacją). Prace te wykonała firma REKUPERATORY.PL, która przygotowała również projekt wentylacji.

Bardzo ważne dla sprawnego i wydajnego funkcjonowania rekuperacji jest przygotowanie odpowiedniego projektu, który uwzględnia specyfikę domu jednorodzinnego. Każdy projekt powinien być traktowany indywidualnie, ponieważ instalacje projektuje się, biorąc pod uwagę parametry poszczególnych pomieszczeń i ich przeznaczenie. Pozwala to dokładnie określić zapotrzebowanie na konkretną ilość powietrza, precyzyjnie wytyczyć trasy kanałów, a także miejsca montażu punktów nawiewnych i wywiewnych.

Kolejnym ważnym etapem jest prawidłowe i fachowe wykonanie instalacji. O wykonanie projektu i instalacji warto zwrócić się do firmy z dużym doświadczeniem, która daje nam wieloletnią gwarancję na wykonane prace a dodatkowo świadczy także usługi serwisowe.

W LUMINIE zamontowano kanały wentylacyjne ze sztywnych rur stalowych SPIRO wysokiej szczelności. Ich dużą zaletą jest brak oporów przepływu powietrza oraz możliwość wyczyszczenia. Zastosowano kanały o średnicy: 200/160/125/100/80 mm. Średnica kanałów jest dobierana w taki sposób, aby zapewnić przepływ określonej ilości powietrza, zapewniając tym samym zrównoważone parametry nawiewu i wywiewu. Wszystkie kanały są zaizolowane na całej długości wełną mineralną o grubości 20mm. Zaizolowane kanały są zamocowane za pomocą obejm z gumową uszczelką, co gwarantuje stabilność całej konstrukcji.


Wróć do dziennika budowy Lumina Odpowiedz Zacytuj
Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 34.232.62.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia