Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Tarasy

W domu LUMINA HOUSE zostały zaprojektowane dwa tarasy: od strony północnej (frontu budynku) zaplanowano taras z płyt, natomiast od strony zachodniej taras drewniany.

Do wykonania tarasu z płyt wykorzystano płyty tarasowe VENETIA - prostokąt w kolorze VERNO firmy LIBET. Wybrano płyty w największym dostępnym rozmiarze 44,6 cm x 59,6 cm. Inspiracją dla aksamitnej faktury i delikatnego kredowego koloru była skała wapienna. Unikalna faktura płyt VENETIA powstała dzięki zaawansowanej technologii produkcji. Chcąc podkreślić wyjątkowy charakter płyt zdecydowano się na zastąpienie części opaski wokół budynku właśnie płytą VENETIA.
Płyty te można położyć bezpośrednio na gruncie (oczywiście po wykonaniu odpowiedniej podbudowy) lub na podłożu betonowym stałym. W LUMINIE HOUSE, z uwagi na wylany wcześniej pod taras fundament betonowy, zdecydowano się na to drugie rozwiązanie. Płyty zostały przyklejone klejem i zafugowane fugą nieprzepuszczalną firmy SOPRO.

Taras od strony zachodniej został wykonany w systemie TWINSON Terrace. Deski tarasowe Twinson to połączenie drewna i PCV - są wodoodporne, nie pękają, nie wypaczają się, są łatwe w utrzymaniu, a jednocześnie eleganckie. Ich atutem jest to, że mogą być w 100% poddane recyklingowi. Dodatkową zaletą jest łatwy i szybki montaż – trzeba dociąć deski na odpowiedni wymiar, umieścić je na specjalnej konstrukcji, stosując odpowiednie łączniki i zamknąć listwami brzegowymi. Deski są dostarczane w komplecie, wraz ze wszystkimi elementami potrzebnymi do montażu tarasu (elementy konstrukcji, łączniki, listwy).
Dzięki swoim wyjątkowym cechom (brak drzazg i pęknięć, antypoślizgowa nawierzchnia) deski te mają szerokie zastosowanie nie tylko do wykończenia tarasów, ale także ścieżek ogrodowych, obrzeży stawów ogrodowych i basenów.
Deski Twinson Terrace są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. W LUMINIE HOUSE zdecydowano się na kolor morelowy brąz, aby nieco przełamać i ocieplić stalowo-biały kolor dominujący w elewacji.

Wróć do dziennika budowy Lumina Odpowiedz Zacytuj
Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 100.24.118.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia