Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Parking

Dużym wyzwaniem podczas budowy domu LUMINA HOUSE było wykonanie parkingu wraz z drogą dojazdową i podjazdem. Z uwagi na zamontowanie wcześniej instalacji i urządzeń do odzysku wody deszczowej i szarej, prace brukarskie wymagały szczególnej dokładności, staranności i doświadczenia.

Do wykonania nawierzchni parkingu wykorzystano produkty firmy LIBET: krawężniki, krawężniki łukowe, kostkę.
Profil parkingu umożliwia odpływ wody do dwóch studzienek deszczowych połączonych przez separator ze zbiornikiem wody szarej.
Aby złagodzić nieco zarys terenu, zaprojektowano klomby, które zostały ograniczone krawężnikami łukowymi o specjalnie dobranych rozmiarach.
Po odpowiednim przygotowaniu podbudowy ułożono kostkę. Zastosowano trzy rodzaje kostki firmy LIBET. Podstawowa i zdecydowanie większa część terenu została pokryta kostką AKROPOL w kolorze grafitowym. Pasy rozdziału miejsc postojowych wykonano z kostki KRAKOWSKIEJ w kolorze szarym, natomiast obróbki wokół studzienek z kostki PICCOLA w kolorze nero. Wejście do budynku, o szerokości i nachyleniu umożliwiającym poruszanie się osób niepełnosprawnych, wykonano również z kostki AKROPOL.
Zarówno kostka AKROPOL jak i PICCOLA wchodzą w skład grupy produktów ELEGANTE, które z kolei należą do linii DECCO.
Kostki DECCO ELEGANTE wyróżniają walory estetyczne i najwyższa jakość materiałów oraz szeroki wybór kształtów i rozmiarów.
Kostka AKROPOL z uwagi na swoją nieryflowaną powierzchnię jest bardzo gładka, dlatego z powodzeniem może być wykorzystana na tarasach i ścieżkach ogrodowych.
Z kolei PICCOLA to trapezowe kostki różnej wielkości, które idealnie nadają się do wykonania wszelkich łuków, kół, dlatego też w przypadku LUMINY HOUSE zastosowano ją do obróbki studzienek.

Strefę wejściową do budynku wyróżniono stosując płyty cokołowe firmy Stahlton. Aby podkreślić i zaznaczyć wejście do budynku i jednocześnie nawiązać do cokołu, zdecydowano się na zastosowanie takich samych płyt, które przycięte na odpowiedni wymiar, zostały wykorzystane także do wykończenia klombów, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie strefy wejściowej.

Wróć do dziennika budowy Lumina Odpowiedz Zacytuj
Odpowiedz

Twój podpis został wygenerowany automatycznie: 34.232.62.*
Jeśli chciałbyś używać własnego podpisu, zarejestruj się.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia