Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Projekty domów parterowych – hity naszej kolekcji

Domy parterowe to jedne z najchętniej wybieranych projektów z naszej kolekcji! Brak schodów, swoboda komunikacji oraz pełna harmonia wnętrza i ogrodu – to te atuty najczęściej wymieniają inwestorzy, którzy budują swoją wymarzoną „parterówkę”. Projekt domu parterowego zaspokoi potrzeby każdej rodziny: rodziców z dziećmi, singla czy pary seniorów. Zobaczcie najlepsze projekty domów parterowych z naszej kolekcji!

Komfort w harmonii z ogrodem

Jedną z największych zalet domów parterowych jest pełna swoboda komunikacji. Zlokalizowanie wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie znacząco ułatwia codzienne funkcjonowanie. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo poruszania się, co jest szczególnie ważne dla rodzin z małymi dziećmi i osób starszych. Domy parterowe mają na ogół prostą konstrukcję, która gwarantuje szybką i ekonomiczną realizację – można np. wykonać lżejszy strop lub zastosować wiązary prefabrykowane, co pozwoli dodatkowo skrócić czas budowy. Projekt domu parterowego wymaga najczęściej większej działki, aby zachować wymagane odległości, wszystko zależy jednak od wielkości domu jaki chcemy wybudować. Warto więc dobrze sprawdzić usytuowanie domu parterowego na naszej działce nie tylko pod względem spełnienia przepisów, ale również odpowiedniego nasłonecznienia, sąsiadujących nieruchomości i możliwości zagospodarowania pozostałego terenu. Wybierając projekt domu parterowego trzeba także zwrócić uwagę na układ funkcjonalny. Ważne jest takie rozplanowanie pomieszczeń i wykorzystanie przestrzeni, aby ograniczyć do niezbędnego minimum komunikację. Dobrze jest zadbać o wyraźne oddzielenie strefy dziennej, w której przyjmujemy gości od nocnej (prywatnej) i gospodarczej, a także o harmonijne połączenie salonu z tarasem. Projekty domów parterowych zadowolą wszystkich zwolenników nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań, którzy cenią sobie przestrzeń i stały kontakt z naturą. Zobaczcie najlepsze projekty domów parterowych z naszej kolekcji!

 Projekt domu parterowego Simon IV G2

Nowoczesny dom parterowy, który udowadnia, że dzięki pomysłowym rozwiązaniom i umiejętnemu strefowaniu nawet na niewielkiej powierzchni (112 m2) można zaplanować funkcjonalną przestrzeń, w której komfortowo zamieszka czteroosobowa rodzina. Piękny salon z narożnym kominkiem, duża kuchnia, praktyczny zestaw szaf wnękowych, a także wspaniały taras, na którym przyjemnie odpoczniemy po pracy to tylko niektóre powody, dla których warto wybrać właśnie ten projekt.

Zobacz projekt domu parterowego Simon IV G2

Projekt domu parterowego Mini 4

Prawdziwy HIT – najczęściej budowany projekt domu parterowego z naszej kolekcji. Kompaktowy dom o prostej formie z dachem czterospadowym. Mimo swojej niewielkiej powierzchni projekt zaskakuje przestronnością i świetnie zorganizowanym wnętrzem z czytelnym podziałem stref. Chętnie wybierany zarówno przez rodziny z małymi dziećmi, jak i osoby starsze szukające wygodnego domu parterowego, który będzie przytulny i tani w użytkowaniu.

Zobacz projekt domu parterowego Mini 4

Projekt domu parterowego Tanita G2

Parterowy dom z dużymi przeszkleniami oraz funkcjonalnie i wygodnie zaplanowanym wnętrzem. Wyraźny podział na strefę dzienną i nocną zapewnia domownikom komfort i niezbędne poczucie prywatności. Obszerny, otwarty salon z nowoczesnym kominkiem płynnie łączy się z przyległym, częściowo zadaszonym tarasem, który zachęca do wspólnego spędzania czasu w otoczeniu zieleni.

Zobacz projekt domu parterowego Tanita G2

Projekt domu parterowego Daniel II G1

Wyjątkowy projekt domu dla wszystkich, którzy szukają idealnej harmonii między nowoczesnym designem, ekonomicznym użytkowaniem i przytulnością. Prosta bryła z dwuspadowym dachem zachwyca elewacją wykończoną kamieniem. Sercem domu jest otwarta przestrzeń wspólna, wspaniale doświetlona dzięki dużym przeszkleniom. Klimatyczny, zadaszony taras o krok od salonu zachęca do odpoczynku i spotkań w gronie rodziny.

Zobacz projekt domu parterowego Daniel II G1

Projekt domu parterowego Kornel V ENERGO

Ten dom udowadnia, że skromna forma również może prezentować się stylowo i nowocześnie. Prosta bryła z dwuspadowym dachem jest tania w budowie, nie wymaga również bardzo dużej działki. Wnętrze jest przytulne i bardzo funkcjonalnie rozplanowane, zapewniając domownikom codzienny komfort użytkowy. Dodatkowa strefa relaksu to zaciszny taras, z którego możemy podziwiać ogród.

Zobacz projekt domu Kornel V ENERGO


Zobacz także:


Bepłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Warunki wycofania zgody

Przy czym zgoda wyrażona na zakres przetwarzania wskazany w niniejszym

czytaj całość ›
Pouczenie

Jednocześnie Administrator informuje, że podane w formularzu dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia