Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

NOWOŚĆ! Jeszcze ciszej, lżej, szybciej i oszczędniej – budowa ścianek działowych z H+H System TEMPO PRO


H+H System TEMPO PRO to średniowymiarowe elementy murowe z betonu komórkowego przeznaczone do budowy ścianek działowych o podwyższonej izolacyjności akustycznej wykończonych gładziami cienkowarstwowymi. Wykonane z nich przegrody są lekkie, łatwe do wznoszenia, a co więcej spełniają wymagania akustyczne zawarte w normie PN-B-02151-3 już przy szerokości 7,5 mm. 

Beton komórkowy to materiał wybierany przede wszystkim ze względu na doskonałe właściwości ochrony termicznej, łatwość obróbki oraz niewielką masę, co przekłada się na szybkie i sprawne wznoszenie przegród nawet kilkukrotnie lżejszych od tych wykonanych z innych dostępnych na rynku materiałów budowlanych. 

H+H Panele TEMPO PRO, nowość w ofercie H+H, to bloczki, dzięki którym z łatwością można osiągnąć parametry ochrony przed hałasem dla ścian działowych już przy szerokości ścianki od 75 mm. Przekłada się to zarówno na obniżenie kosztów wykonania prac budowlanych, większe powierzchnie mieszkań, jak i jeszcze większy komfort przyszłych użytkowników pomieszczeń.

Wymagania akustyczne dla ścian działowych

Wymagania akustyczne wobec ścian działowych w budynkach mieszkalnych określone są normą PN-B-02151-3. Zgodnie z jej zapisami ściany działowe powinny posiadać współczynnik RA1R dla przegród w obrębie mieszkania oddzielających pokoje od pomieszczeń sanitarnych na poziomie co najmniej 38 dB oraz dla pozostałych ścian działowych, np. między pokojami nie mniejszym niż 35 dB.

Panele H+H System TEMPO PRO dzięki zwiększeniu gęstości materiału do wartości 675 km/m3 ± 25 kg/m3 (gęstość brutto w stanie suchym) pozwalają na lepszą izolacyjność akustyczną w porównaniu z typowymi bloczkami z betonu komórkowego, przy jednoczesnym zachowaniu stosunkowo niewielkiej masy i łatwości obróbki. Dzięki temu wykonane z nich ścianki działowe lepiej chronią przed przenoszeniem hałasu i mają podwyższoną wytrzymałość na ściskanie do 6,0 MPa przy zachowaniu typowej dla betonu komórkowego niższej masy przegrody w stosunku do rozwiązań gipsowych.

H+H System TEMPO PRO – jedno rozwiązanie, wiele korzyści

Panele TEMPO PRO to elementy średniowymiarowe dostępne w dwóch wariantach – o szerokości 75 lub 100 mm oraz długości 500 mm i wysokości 499 mm. Pozwala to na jeszcze szybsze tempo wznoszenia przegród - zużycie elementów to 4 szt./m2.

Elementy szerokości 100 mm zapewniają izolacyjność akustyczną na poziomie RA1R = 39 dB - zgodnie z normą PN-B-02151-3, pozwalają więc na wznoszenie wszystkich przegród działowych w budynku. Panele 75 mm mają współczynnik RA1R = 37 dB i przeznaczone są do stawiania ścian między pomieszczeniami z wyłączeniem oddzielenia od pomieszczeń sanitarnych. Powstające ścianki działowe mogą być więc cieńsze od typowych rozwiązań murarskich dostępnych na rynku oraz zapewniają wysoki stopień ochrony akustycznej. Dzięki dużej precyzji wymiarowej możliwe jest też zastąpienie tradycyjnych tynków cienkowarstwową gładzią gipsową lub bezpośrednio klejonymi do lica ściany płytkami ceramicznymi. Przez to możliwa jest optymalizacja kosztów inwestycji, a także zwiększenie powierzchni mieszkań.

H+H Panele TEMPO PRO zapewniają także wysoki stopień ochrony pożarowej (Euroklasa A1) oraz szczelności i izolacyjności ogniowej odpowiednio EI 120 dla elementów 75 mm i EI 240 dla szerokości 100 mm. 

Nadproża TEMPO PRO N

W celu ułatwienia wznoszenia ścian działowych z otworami, spełniających podwyższone wymagania izolacyjności akustycznej oraz charakteryzujących się obniżoną masą i zmniejszoną szerokością, do oferty H+H wprowadzone zostały również gotowe nadproża TEMPO PRO N, umożliwiające łatwe przekrycie otworów w ściankach działowych.

Nadproża TEMPO PRO N dostępne są w dwóch szerokościach zgodnych z podstawowymi elementami systemu, wysokości 250 mm i długości 1500 mm, co po uwzględnieniu wymaganej głębokości oparcia równej 200 mm pozwala na przekrycie otworów o świetle do 110 cm.


Zobacz również:

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia