Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Kiedy szybciej znaczy też lepiej

Za nami pierwsze przymrozki. Chwila gdy zima zaczyna zaglądać nieśmiało na place budowy to moment, gdy w głowach wielu inwestorów pojawia się pytanie: czy aby na pewno uda się zakończyć wszystkie zaplanowane prace? Przecież mało kto chce widzieć w swoim nowobudowanym domu warstwę śniegu na zmianę zamieniającą się w basen i lodowisko. 

Kiedy liczy się czas

Problem z roku na rok wydaje się być bardziej poważny. Bo chociaż ostatnio zimy mamy w Polsce raczej łagodne, to jednak nasilają się też kłopoty ze znalezieniem fachowej i rzetelnej ekipy budowalnej. Takiej, która w ustalonym wcześniej czasie wyrobi się ze wszystkimi pracami i nie opuści nas w połowie realizacji zlecenia. Szczególnie newralgicznym etapem prac jest wykonanie wieńca obwodowego, gdy budowlańcy na jakiś czas opuszczają plac budowy dając czas na jego wyschnięcie. Gdy po kilkunastu dniach można wrócić do wykonywania ścian szczytowych, nie zawsze zgrywa się to już następnymi zleceniami. W efekcie często budowa zostaje chwilowo wstrzymana, lub prace wykonywane są pośpiesznie i bez właściwego nadzoru.

Prefabrykowane panele szczytowe

Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie prefabrykowanych paneli szczytowych Inter-Lers. Wykonane z drewna i płyt drewnopochodnych elementy mocowane są w całości bezpośrednio do wieńca budynku. W praktyce zajmuje to ledwie kilka chwil i jest ostatnim etapem wykonywania wiązarowej konstrukcji dachowej. Osoby budujące w takim systemie nie muszą martwić się dogrywaniem terminów poszczególnych ekip – po wyschnięciu wieńca stropowego plac budowy przejmuje ekipa Inter-Lers, która w ciągu 1-2 dni (dla dachu o nieskomplikowanej konstrukcji) realizuje pozostałe prace. Może także wykonać sztywne poszycie z płyt MFP, dzięki czemu w rekordowo krótkim czasie osiągniemy stan surowy zamknięty. 

Prefabrykowane panele szczytowe w niczym nie ustępują opcji murowanej. Mogą być swobodnie ocieplane od zewnątrz oraz wewnątrz (nadają się więc także do użytkowych poddaszy), są odporne na warunki atmosferyczne i nie potrzebują specjalnej konserwacji. A dodatkowo są gwarantem idealnie zachowanych wymiarów i nie wymagają dodatkowych prac np. wylania wieńca skośnego na szczycie itd. 

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z budowy domu wg. projektu Ralf G1. W ciągu dwóch dni firma Inter-Lers kompleksowo wykonała konstrukcję ścian szczytowych oraz dachu, w której pas dolny pełni rolę stropu, a na górze znajduje się obszerny i wygodny stryszek. Tak przygotowany budynek mógł od razu zostać przekazany firmie dekarskiej.                                                 

Źródło: www.inter-lers.plZobacz również:

 • Realizacja domu Flo II z wiązarami dachowymi

  Dzięki uprzejmości firmy Inter-Lers prezentujemy zdjęcia z realizacji naszego projektu Flo II, którego więźba została wykonana w technologii wiązarów dachowych. Dach z gotowych elementów doskonale sprawdza się w domach [...]

  Więcej
 • Dach prefabrykowany – dlaczego warto?

  Prefabrykowane wiązary dachowe stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnej więźby drewnianej. Ich zastosowanie niesie ze sobą wiele korzyści – często zapewnia niższy koszt budowy oraz oszczędność czasu [...]

  Więcej
 • STRYCH W DOMU PARTEROWYM

  Na jednym z forów internetowych dyskutowano na temat „Co byś zmieniła/zmienił w projekcie domu, gdybyś budowała się jeszcze raz?”. Częstą opinią było stwierdzenie, że na etapie wyboru projektu, nie doceniono potrzeby [...]

  Więcej
Bepłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Warunki wycofania zgody

Przy czym zgoda wyrażona na zakres przetwarzania wskazany w niniejszym

czytaj całość ›
Pouczenie

Jednocześnie Administrator informuje, że podane w formularzu dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia