Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

5 pomysłów na piękną kuchnię w domu jednorodzinnym

5 pomysłów na piękną kuchnię w domu jednorodzinnym

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, dlatego warto zadbać, aby każdy z domowników czuł się w niej komfortowo i swobodnie. Otwarta na salon, z wyspą, z półwyspem – mamy dla Was różnorodne aranżacje do wyboru. Zobaczcie 5 naszych pomysłów na piękną kuchnię.

Pięknie i funkcjonalnie

Obecne trendy w projektach domów jednorodzinnych to kuchnia otwarta na jadalnię i salon. Takie rozwiązanie integruje rodzinę i pozwala spędzać ze sobą czas także podczas codziennych zajęć. Kuchnia powinna być  przede wszystkim funkcjonalna i odpowiednio dostosowana do rytmu naszego życia. Kuchnie mogą być rozplanowane w różnych układach, warto jednak pamiętać o kilku najważniejszych zasadach ergonomii:

  • Minimalna odległość kuchenki gazowej od okna – 50 cm
  • Swobodna przestrzeń przed blatem kuchennym – 120 cm
  • Blat roboczy: wysokość powinna być dopasowana indywidualnie do wzrostu użytkowników kuchni – odległość ugiętego łokcia od blatu powinna wynosić 10-15 cm
  • Standardowa wysokość blatu kuchennego: 80-90 cm
  • Wygodna szerokość blatu roboczego: 120

Warto poświęcić więcej czasu na dokładne zaprojektowanie kuchni, aby cieszyła nas przez długie lata. Prezentujemy 5 przykładów jak urządzić kuchnię w domu jednorodzinnym.


Projekt domu Lea II (z wiatą)

Niewielki, ale komfortowy i przytulny dom parterowy z poddaszem użytkowym o klasycznej bryle z dachem dwuspadowym. Wnętrze jest funkcjonalnie rozplanowane i znakomicie doświetlone, zapewniając domownikom komfort i pełną swobodę. Kuchnia jest częścią otwartej strefy dziennej. Pomimo małej powierzchni jest w pełni funkcjonalna. Odpowiedni blat roboczy, liczne szuflady i szafki oraz spiżarnia tuż obok sprawiają, że wszystko mamy pod ręką. Biały kolor blatu oraz części szafek optycznie powiększają wnętrze, nadając mu jednocześnie eleganckiego charakteru.

Zobacz projekt domu Lea II (z wiatą)

Projekt domu EX 18 G2 soft

Ten niebanalny projekt domu zachwyca swoja formą i dużymi przeszkleniami. Wnętrze jest przestronne i daje domownikom maksimum komfortu. Uwagę zwraca atrakcyjna antresola i otwarta przestrzeń nad salonem. Nowoczesna kuchnia z dużą i funkcjonalną wyspą jest integralną częścią strefy dziennej. Wnętrze jest utrzymane w jasnych kolorach – połączenie bieli i naturalnego drewna, a dodatkowo jeszcze doświetlone narożnym oknem. Ciekawym rozwiązaniem jest umowny podział strefy dziennej, który wyznacza dekoracyjny regał-biblioteczka.

Zobacz projekt domu EX 18 G2 soft

Projekt domu Riko II G1

Ten dom to świetna propozycja dla czteroosobowej rodziny. Prosta, zwarta forma sprzyja energooszczędności, a szerokie przeszklenia zapewniają maksimum światła we wnętrzu, a także piękny widok na ogród. Kuchnia znajduje się w środkowej części domu i stanowi efektowne dopełnienie strefy dziennej. Umowną granicą z przylegającą jadalnią oraz znajdującym się nieco z boku salonem stanowi efektowna, duża i niezwykle funkcjonalna wyspa. Z kuchni mamy również piękny widok na ogród dzięki szerokim drzwiom prowadzącym na przyległy taras.

Zobacz projekt domu Riko II G1

Projekt domu Olaf G2

To piękny projekt domu dla miłośników nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań oraz jasnych wnętrz. Na zewnątrz uwagę przyciąga atrakcyjne okno kolankowe, które doświetla sypialnię i ozdabia frontową elewację. Wnętrze komfortowo podzielono na strefy. Obszerna kuchnia z wyspą  jest jedną z najatrakcyjniejszych części domu. Znajdziemy tutaj szerokie blaty robocze, liczne schowki i szuflady. Kuchnia jest wspaniale doświetlona dzięki dużym przeszkleniom. Dostępna jest z salonu i jadalni oraz przyległego pomieszczenia gospodarczego. Lokalizacja kuchnia w rogu części dziennej zapewnia częściowe jej oddzielenie utrzymując jednocześnie stały kontakt z salonem i jadalnią.

Zobacz projekt domu Olaf G2

Projekt domu Liv 3 G2

Wyjątkowy dom w naszej kolekcji cieszący się niesłabnącą popularnością. Jest bardzo słoneczny, jasny i przytulny, a także niezwykle komfortowy w codziennym użytkowaniu. Przestronny salon harmonijnie łączy się z tarasem, tworząc wyjątkowo klimatyczną strefę wypoczynkową. Kuchnia w tym projekcie może funkcjonować zarówno jako otwarta  jak i zamknięta. Zamontowanie drzwi przesuwnych pozwala na subtelne oddzielenie kuchni od jadalni i salonu. Pojemna spiżarnia oraz wygodne, długie blaty robocze zapewniają komfortowe użytkowanie na co dzień, a duże okno wspaniale rozświetla wnętrze.

Zobacz projekt domu Liv 3 G2


Zobacz również:


Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Warunki wycofania zgody

Przy czym zgoda wyrażona na zakres przetwarzania wskazany w niniejszym

czytaj całość ›
Pouczenie

Jednocześnie Administrator informuje, że podane w formularzu dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia