Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Wybór projektu

Wybór projektu

Wybieraj projekt od początku świadomie. Wyobraź sobie dom, w którym chcesz mieszkać. Zacznij od wnętrza. Sporządź listę pomysłów, wymagań, oczekiwań i potrzeb wszystkich przyszłych mieszkańców. Przeanalizuj styl i rytm życia rodziny. Zastanów się, jak się zmieni za kilka lat. Skonsultuj z architektem możliwe zmiany w projekcie, technologię i sposób budowy domu. 

Wybierz projekt wspólnie z architektem

Funkcjonalność domu to sprawa bardzo indywidualna. Każda rodzina jest inna – ma swoje potrzeby i rytm życia, dlatego to, co dla jednych jest obowiązkowym elementem układu pomieszczeń, dla innych będzie zupełnie zbędne. Aby dom był idealnie dopasowany i funkcjonalny, przed wyborem projektu, warto ustalić podstawowe parametry i odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań. Należy pamiętać, że rozkład pomieszczeń powinien być dopasowany do usytuowania działki względem stron świata. Ważny parametr to również powierzchnia domu, która determinuje wiele rozwiązań funkcjonalnych. Do kluczowych kwestii należy także określenie ilości kondygnacji – dom parterowy potrzebuje większej powierzchni działki, ale przy dobrym rozplanowaniu pomieszczeń, z sukcesem spełni oczekiwania domowników. Popularnym i chętnie wybieranym rozwiązaniem są domy parterowe z poddaszem do późniejszej adaptacji, które w razie powiększenia rodziny w łatwy sposób można rozbudować o dodatkowe pomieszczenia. Domy piętrowe i z poddaszem użytkowym wyróżnia mała powierzchnia zabudowy i czytelny podział stref – parter – królestwo dnia, poddasze/piętro – azyl nocny.

Pytania pomocne przy wyborze projektu:

Podczas wyboru projektu, dobrze jest odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań, które będą pomocne przy definiowaniu potrzeb:

•   Jaka będzie liczba mieszkańców? Czy będziemy mieszkać sami, czy w niedalekiej przyszłości z rodzicami? (dom dwulokalowy, dwupokoleniowy)

•   Czy wystarczy jedna łazienka? Czy niezbędne będą co najmniej dwie - dla rodziców, dzieci, ewentualnie dla gości?

•   Jak lubimy spędzać czas wolny? Jeśli z rodziną i przyjaciółmi, warto pomyśleć o większym salonie, jeśli uwielbiamy gotować – serce domu można zaplanować w słonecznej kuchni

•   Czy często pracujemy w domu? Jeśli tak – warto pomyśleć o komfortowym gabinecie lub wyciszonej pracowni

•   Czy chcemy mieć sypialnię z łazienką i garderobą, czy niekoniecznie?

•   Czy lubimy przyjmować gości? Jak często? Czy potrzebny będzie osobny pokój gościnny, czy wystarczy, np. gabinet z wygodną sofą, który od czasu do czasu spełni rolę gościnnej sypialni?

•   Czy potrzebny będzie garaż? Jaki? Jedno czy dwustanowiskowy? Wkomponowany w bryłę domu, czy wolnostojący? A może wystarczy wiata samochodowa?

•   Garderoby, szafy wnękowe – ile potrzebujemy?

•   Osobna pralnia? Pralnia w łazience?

Potrzebujesz pomocy przy wyborze projektu? Skontaktuj się z architektem!

Napisz lub zadzwoń:

telefon: 71 798 38 42
e-mail: architekt@archipelag.pl


Może Cię zainteresować:

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Warunki wycofania zgody

Przy czym zgoda wyrażona na zakres przetwarzania wskazany w niniejszym

czytaj całość ›
Pouczenie

Jednocześnie Administrator informuje, że podane w formularzu dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia