Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Wokół domu

Okiennice w nowym domu

Okiennice w nowym domu bez względu na to czy jest on wybudowany w stylu nowoczesnym czy też tradycyjnym w ostatnich latach powróciły do łask. Zwiększone zapotrzebowanie na ten ochronno-ozdobny element zewnętrzny domu sprawiło, że na rynku pojawiło się sporo ciekawych ofert okiennic.

Ochrona przed...

Funkcja ochronna okiennic najczęściej polega na zabezpieczeniu się przed warunkami atmosferycznymi. Ich montaż jest najbardziej zalecany w sytuacji kiedy to okna są skierowane na stronę wschodnią, południową i zachodnią. W upalne dni odpowiednio wcześniejsze ich zamknięcie sprawi, że w pomieszczeniach domowych utrzyma się w miarę znośna temperatura. Wiele okiennic ma możliwość ustawienia kąta nachylenia poziomych łopat dozując w ten sposób odpowiednią dawkę światła słonecznego. Gdy nastaje pora zimowa ich funkcja zmienia się na zatrzymującą ciepło. Jeśli znajduje się w nich materiał termoizolacyjny (styropian, wełna mineralna) wówczas straty ciepła mogą być nawet o połowę niższe. Usytuowanie domu w okolicy ruchliwej drogi jest także argumentem przemawiającym za tym, aby zamontować okiennice. Funkcja dźwiękoszczelna ograniczająca hałas z zewnątrz jest często w takich przypadkach bardzo pożądana przez inwestorów. Okiennice to także tradycyjne zabezpieczenie antywłamaniowe.

Niepowtarzalny design

Zarówno okiennice dwuskrzydłowe jak i przesuwne zamontowane w nowym domu nadadzą mu wyjątkowego charakteru. Wraz z odpowiednio dobranymi elementami na elewację budynek będzie mógł nawiązywać do polskiej tradycji. Jeśli bryła domu ma specjalny kształt na potrzeby energooszczędnych właściwości wówczas warto pomyśleć o zasadzie „tradycja i nowoczesność”, w myśl której wkomponowanie okiennic będzie rozwiązaniem bardzo atrakcyjnym. Drewno – najczęściej wykorzystywany materiał do produkcji okiennic sprawia, że są one dostępne w przystępnej cenie dla większości inwestorów.


Zobacz również:


Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Warunki wycofania zgody

Przy czym zgoda wyrażona na zakres przetwarzania wskazany w niniejszym

czytaj całość ›
Pouczenie

Jednocześnie Administrator informuje, że podane w formularzu dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia