Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Wokół domu

Ogrzewanie nadmuchowe w domu jednorodzinnym

Nowoczesne systemy ogrzewania nadmuchowego w domach jednorodzinnych postrzegane są jako jedne z najbezpieczniejszych dla ludzkiego zdrowia.  Producenci zapewniają, że ich działanie wzmacnia odporność organizmów ludzkich. Ponadto, taka instalacja, przy stosunkowo niskich kosztach eksploatacyjnych oprócz ogrzewania pełni także funkcję klimatyzacji, wentyluje, nawilża, oczyszcza, jonizuje i rekuperuje.

Projekt domu Daniel G2 ENERGO Projekt domu Daniel G2 ENERGO

Jak to działa?

System ogrzewania nadmuchowego jest oparty o piec grzewczy, który może być zasilany na gaz ziemny, propan techniczny lub olej opałowy. Obieg powietrza jest regulowany przez wentylator pieca nadmuchowego. Świeże powietrze jest pobierane przez czerpnię, przefiltrowywane, ogrzewane w piecu i rozprowadzane przez kanały do przewodów nawiewnych umieszczonych w poszczególnych pomieszczeniach. Odgałęzienia sieci są zabezpieczone specjalnymi kratkami nawiewnymi lub nawiewnikami z regulacją przepływu. Zużyte powietrze jest odprowadzane poza obręb domu przez otwory wentylacyjne, przy pomocy wentylacji mechanicznej lub recyrkulacji – powietrze jest zasysane do przewodu powrotnego i częściowo mieszane ze świeżym.

Zalety ogrzewania nadmuchowego:

• bezpośrednie ogrzewanie pomieszczeń

• system szybko dostosowuje się do aktualnych warunków temperaturowych, co wpływa na niską bezwładność cieplną

• wnętrza pozbawione grzejników – swoboda aranżacji przestrzeni

• system jest trwalszy niż ogrzewanie wodne – brak ryzyka korozji

• możliwość filtrowania i uzdatniania powietrza

• w przypadku okresowo nieogrzewanych pomieszczeń, spadek temperatury nie uszkadza instalacji

• możliwość wykorzystania i rozprowadzenia ciepła z kominka

• system dobrze współpracuje z klimatyzacją i wentylacją mechaniczną z rekuperacją

Wady ogrzewania nadmuchowego:

• podczas awarii systemu pomieszczenia ulegają szybkiemu wychłodzeniu

• przygotowanie C.W.U. wymaga zainstalowania drugiego źródła ciepła

Na etapie wyboru projektu

Decyzję o ogrzewaniu powietrznym warto podjąć wcześniej, gdyż ułatwi to zaprojektowanie kanałów powietrznych niezbędnych do rozprowadzania gorącego powietrza oraz kanałów powrotnych. Wysokiej klasy urządzenia do ogrzewania nadmuchowego zapewniają skuteczną wentylację, odpowiednie nawilżenie powietrza, a nawet oczyszczenie powietrza z kurzu, alergenów, wirusów i bakterii. Najnowsze systemy są na tyle inteligentne, że pozwalają na zdalne sterowanie za pomocą komputera i urządzeń mobilnych.

Możliwość wykorzystania

Ogrzewanie nadmuchowe można wykorzystać zamiennie z grzejnikami lub ogrzewaniem podłogowym. Współpracuje zarówno z instalacjami tradycyjnymi, jak i pompą ciepła i wentylacją mechaniczną.

Zobacz również:  • Biomasa w domu

    Ogrzewanie domu biomasą, czyli takim paliwem jak: pelet, słoma, brykiet czy też drewno energetyczne staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularne. Jest to swojego rodzaju paliwo odnawialne, którego spalanie może [...]

    Więcej
  • Jak działają przydomowe oczyszczalnie ścieków?

    Wzrost zainteresowania wśród inwestorów przydomowymi oczyszczalniami ścieków sprawił, że producenci oferują coraz więcej innowacyjnych rozwiązań. Urządzenia te służą środowisku naturalnemu, a przy tym generują spore [...]

    Więcej
Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia