Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Wokół domu

Kominek zewnętrzny na tarasie

Atrakcyjny kominek zewnętrzny przemieni każdy taras w elegancki salon na świeżym powietrzu. Ogień sprzyja relaksowi, gromadzi domowników wokół swojego blasku oraz daje wyjątkowe poczucie bezpieczeństwa. 

Projekt domu Niki G1 (wersja A) ENERGO Projekt domu Niki G1 (wersja A) ENERGO

Moc zalet

Taras urozmaicony zgrabnym, zewnętrznym kominkiem, stanowi niezwykle atrakcyjne przedłużenie strefy wypoczynkowej – jest doskonałym miejscem na relaks i rekreację – pozwala cieszyć się bliskością ogrodu, delektować pięknem krzewów i kwiatów oraz miło spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Kominki tarasowe, obok funkcji dekoracyjnej, mogą pełnić rolę pieca lub grilla. Ciepło płynące z płomieni ogrzeje domowników w chłodniejsze wieczory, zapewniając komfortowy wypoczynek także poza sezonem. Z kolei w porze letniej, żywy ogień skutecznie uchroni przed atakiem owadów. Jeżeli kominek ma służyć do grillowania, powinien być wyposażony w dodatkowy ruszt. Interesującym rozwiązaniem są kominki w kształcie okręgu, w których opał umieszcza się u góry – przy takim kominku można poczuć się jak przy ognisku.

Szyk i przytulny urok

Kominki zewnętrzne przylegające do ścian domów jednorodzinnych mają nie tylko zastosowanie praktyczne, ale również stanowią bardzo istotny i charakterystyczny element architektury budynku – nadają bryle elegancki wygląd i eksponują jej przytulny charakter. Na rynku dostępne są kominki w różnorodnym stylu – od bardzo prostych i nowoczesnych, po finezyjne i stylizowane na minione epoki. Warto pamiętać o tym, aby forma aranżacji kominka odpowiadała koncepcji architektonicznej całego budynku.

Wysoka funkcjonalność

Decydując się na kominek zewnętrzny, należy kierować się takimi samymi zasadami, jak przy budowie kominków ulokowanych wewnątrz domu. W miejscu jego posadowienia trzeba wykonać fundament o odpowiednio dużej wytrzymałości. Płyta fundamentowa kominka powinna znajdować się na tej samej wysokości, co ława fundamentowa ściany zewnętrznej. Warto pamiętać o tym, aby wysokość komina była dostosowana do wielkości paleniska. Na komfort użytkowania kominka zewnętrznego ogromny wpływ ma jego lokalizacja względem stron świata oraz kierunek wiatru, najczęściej występujący na danym terenie. Jeżeli komin będzie wystawał poza połać dachu o więcej niż 1,5 m, dobrze jest pomyśleć o dodatkowym uzbrojeniu, które uchroni go przed działaniem silnych wiatrów. Korzystną opcją jest także zastosowanie osłony wiatrowej. Szukając ekonomicznych rozwiązań warto rozważyć możliwość połączenia pionów kominowych kominka zewnętrznego z kominkiem wewnętrznym.

Przytulny azyl

Taras wyposażony w kominek zewnętrzny to doskonała propozycja dla osób poszukujących nastrojowych przestrzeni. Niepowtarzalny urok, jaki wytwarzają ciepłe płomienie, urozmaici wieczorne spotkania z rodziną i przyjaciółmi oraz zbuduje intymny nastrój romantycznych chwil. Jeżeli zaplanujemy chociażby częściowe zadaszenie nad tarasem, będziemy mogli korzystać z tej wyjątkowej atmosfery także podczas deszczowej pogody.


Zobacz także :

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Warunki wycofania zgody

Przy czym zgoda wyrażona na zakres przetwarzania wskazany w niniejszym

czytaj całość ›
Pouczenie

Jednocześnie Administrator informuje, że podane w formularzu dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia