Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Wokół domu

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Dobór materiałów wykończeniowych bywa sporym wyzwaniem dla wielu inwestorów. Drzwi zewnętrzne to nie tylko ozdoba strefy wejściowej domu, ale również ochrona i bezpieczeństwo mieszkańców. O czym warto pamiętać i na co zwrócić uwagę  podczas wybierania drzwi zewnętrznych podpowiada ekspert: Krzysztof Horała, prezes Hörmann Polska Sp. z o.o.

Izolacyjność cieplna

Nowoczesne drzwi zewnętrzne mają atrakcyjny design i dobrą izolacyjność cieplną. W roku 2021 dopuszczalny współczynnik przenikania ciepła dla drzwi wejściowych wynosił będzie 1,3 W/(m2K). Obecnie to minimum w domach energooszczędnych. Dlatego większość drzwi firmy Hörmann nie tylko spełnia te warunki, ale nawet znacznie je przewyższa.

Technologia

Najlepsze - ThermoCarbon - z płytą o grubości 100 mm -  prawie dwukrotnie przekraczają poziom wymagań stawianych drzwiom w domach pasywnych i osiągają UD nawet 0,47 W/(m2K). Funkcję przegrody termicznej pełni tu profil ramy skrzydła wykonany z kompozytu karbonu i włókna szklanego. Istotna jednak jest nie tylko grubość i konstrukcja skrzydła, ale także odpowiednie ościeżnice o dużym oporze cieplnym. Najwięcej ciepła ucieka właśnie przez ościeżnice i ich połączenie ze skrzydłem drzwi. Przy ościeżnicach stalowych, nawet jeśli skrzydło jest bardzo grube, trudno o wysoką izolacyjność cieplną. Bardzo dobre są aluminiowe ościeżnice z przegrodą termiczną wypełnioną pianką PU, która rozdziela ich część zewnętrzną od wewnętrznej.

Szczelność

Istotne są też uszczelki i usytuowanie ich w kilku płaszczyznach. Drzwi ThermoCarbon, a także inne aluminiowe drzwi firmy Hörmann - ThermoSafe, jak i stalowe drzwi Thermo65 o UD nawet 0,87 W/(m2K) mają potrójną płaszczyznę uszczelnienia.

Bezpieczeństwo

Drzwi wejściowe powinny też być bezpieczne. Dlatego ThermoCarbon i ThermoSafe standardowo są dostępne w klasie przeciwwłamaniowej RC 3, a ThermoCarbon – opcjonalnie w klasie RC 4. Stalowe Thermo65 – opcjonalnie dostępne są w klasie RC 2.

Krzysztof HorałaHörmann jest znanym europejskim producentem bram garażowych, drzwi wejściowych i wewnętrznych oraz napędów.  80-letnie doświadczenie oraz ciągłe doskonalenie produktów i wprowadzanie na rynek nowych rozwiązań zapewniły mu dużą renomę. Swoje wyroby firma oferuje w bardzo wielu wzorach, ma też szeroką ofertę wyposażenia dodatkowego – dlatego  każdy znajdzie tu rozwiązana na miarę swoich potrzeb i gustów.  Atutem bram, drzwi i napędów firmy Hörmann jest też komfort i bezpieczeństwo użytkowania, energooszczędność i trwałość.

Firma systematycznie nagradzana jest w konkursach Konsumencki Lider Jakości, Laur Konsumenta czy Dobry Design. Jej produkty wielokrotnie wyróżnione zostały też Złotymi Medalami MTP.


Zobacz również:

  • Okiennice w nowym domu

    Okiennice w nowym domu bez względu na to czy jest on wybudowany w stylu nowoczesnym czy też tradycyjnym w ostatnich latach powróciły do łask. Zwiększone zapotrzebowanie na ten ochronno-ozdobny element zewnętrzny domu [...]

    Więcej
  • mobiDOM – bezpłatna aplikacja, która pomoże w budowie domu!

    Mamy dla Was bardzo dobre wieści! W sklepach Google Play i App Store pojawiła się właśnie nasza bezpłatna aplikacja mobiDOM, która krok po kroku przeprowadzi użytkownika przez każdy etap budowy wymarzonego domu [...]

    Więcej
Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia