Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Wokół domu

Innowacyjne systemy rolet

Czy innowacyjne systemy rolet poza oczywistymi funkcjami takimi jak ochrona przed słońcem, wiatrem czy też pozostałymi zjawiskami atmosferycznymi są w stanie poprawić właściwości cieplne w domach jednorodzinnych? Prezentujemy przegląd korzyści.

źródło: BeClever źródło: BeClever

W stronę energooszczędności

Energooszczędność we współczesnym budownictwie to nie tylko chwilowy trend, ale coraz częściej, konieczność. Rosnące ceny energii oraz większa świadomość ekologiczna zmuszają inwestorów do poszukiwania rozwiązań pomagających zatrzymać cenne ciepło w domu. Produktami idealnie wpisującymi się w kierunek zrównoważonego budownictwa są rolety zewnętrzne – naokienne, podtynkowe oraz natynkowe.

Oszczędność energii w okresie zimowym

Budując dom o małym zapotrzebowaniu na energię, należy pamiętać, że jednym z elementów budynku, generującym duże straty energetyczne w okresie zimowym jest stolarka okienna. Stosując takie rolety można w łatwy i pasywny sposób ograniczyć ten niepożądany efekt. Zimą pomiędzy oknem a opuszczonym pancerzem rolety powstaje tzw. poduszka powietrzna działająca jak dodatkowa warstwa izolująca stolarkę okienną, która skutecznie chroni budynek przed utratą ciepła, obniżając w efekcie koszty związane z jego ogrzewaniem nawet o 30%!

Oszczędność energii w okresie letnim

Okna przepuszczają do 80% promieni słonecznych, co w okresie letnim może doprowadzić do nadmiernego nasłonecznienia i zbyt wysokiej temperatury wewnątrz budynku. W przeciwieństwie do rolet wewnętrznych, rolety zewnętrzne odbijają promienie słoneczne już przed szybą, nie dopuszczając do nagrzewania się pomieszczeń. W okresie letnim można odczuć korzyści z zastosowania rolet w postaci zaciemnienia i przyjemnego chłodu we wnętrzu.

Dodatkowe korzyści

Rolety zewnętrzne, poza izolacyjnością termiczną, gwarantują zabezpieczenie przed: wiatrem, deszczem, śniegiem i innymi zjawiskami atmosferycznymi. Zapewniają zachowanie prywatności i znacząco wpływają na poczucie bezpieczeństwa domowników. Ich zastosowanie zwiększa izolację akustyczną stolarki okiennej, odczuwalnie obniżając poziom hałasu w pomieszczeniach. Innowacyjne rolety to również wyjątkowa estetyka. Różne sposoby zabudowy oraz wykończenia pozwalają na precyzyjne dostosowanie wyglądu rolet do indywidualnych preferencji inwestorów oraz doskonałe wkomponowanie w każdy projekt budynku. Decydując się na montaż rolet zewnętrznych warto pamiętać, że jest to decyzja na wiele lat, dlatego dobrze jest rozważyć rozwiązania zapewniające najlepsze korzyści funkcjonalne oraz wysoki komfort mieszkania.


Zobacz również:


  • Jak działają przydomowe oczyszczalnie ścieków?

    Wzrost zainteresowania wśród inwestorów przydomowymi oczyszczalniami ścieków sprawił, że producenci oferują coraz więcej innowacyjnych rozwiązań. Urządzenia te służą środowisku naturalnemu, a przy tym generują spore [...]

    Więcej
  • Oszczędzanie wody w domu

    Technologie i nawyki – tak w największym skrócie można przedstawić skuteczne sposoby na oszczędzanie wody w domu. Podpowiadamy sprawdzone sposoby na niższe rachunki.

    Więcej
Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia