Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Wokół domu

Dom z garażem czy z wiatą?

Zmotoryzowani inwestorzy często zadają sobie pytanie czy lepiej wybrać projekt domu z garażem czy z wiatą. Choć w dużej mierze zależy to od indywidualnych potrzeb i warunków działki, postaramy się pokrótce opisać zalety każdego z wariantów.

Najciekawsze projekty z wiatą garażową Najciekawsze projekty z wiatą garażową

Dom z garażem

Jeśli komuś bardzo zależy na tym aby samochód był chroniony przed warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz, grad, wiatr, skrajne temperatury czy też nasłonecznienie, wówczas należy wybrać opcję garażu. Nowoczesne projekty domów z garażem pozwalają w pełni wykorzystać powierzchnię działki. Garaż w bryle budynku to wygodne rozwiązanie – zapewnia swobodny dostęp do części mieszkalnej, pozwala na łatwe przenoszenie zakupów z samochodu, stanowi ponadto dodatkową strefę, którą można zagospodarować według własnych potrzeb. W okresie zimowym pomieszczenie garażowe może być bardzo pomocne podczas drobnych napraw. Niewątpliwą zaletą garażu w bryle jest także przestrzeń magazynowa na sezonowe opony lub sprzęt rowerowy.

Dom z wiatą

Niższe koszty budowy wiaty to z pewnością argument, który zainteresuje inwestorów planujących budowę według klucza ekonomicznego. To także świetne rozwiązanie w przypadku dysponowania małą lub wąską działką. Dodatkowym plusem jest czas montażu wiaty, który jest znacznie krótszy niż budowa garażu. Domy z wiatą garażową, która jest integralną częścią budynku wyróżniają się ciekawym, nieszablonowym designem. Wśród licznych, dostępnych propozycji gotowych znajdują się projekty domów z wiatą, której zadaszenie jest przedłużeniem połaci dachu, a także wersje z wiatą wzbogaconą o schowek na rowery lub ogrodowe akcesoria.


Zobacz również:

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Warunki wycofania zgody

Przy czym zgoda wyrażona na zakres przetwarzania wskazany w niniejszym

czytaj całość ›
Pouczenie

Jednocześnie Administrator informuje, że podane w formularzu dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia