Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Wokół domu

8 zalet tarasu kompozytowego

Taras to z pewnością jedno z najbardziej lubianych miejsc w domu. Jest nie tylko przedłużeniem pokoju dziennego, w którym można urządzać spotkania w gronie rodziny i znajomych, ale stanowi też strefę wypoczynkową i reprezentacyjną. Nic dziwnego, że wybór estetycznych i zarazem trwałych materiałów budowlanych stanowi dla wielu nie lada wyzwanie. 

Spośród wielu dostępnych na rynku rozwiązań, najbardziej popularnymi są deski z drewna egzotycznego oraz deski z kompozytu. Jednak to te drugie notują w ostatnich latach znaczny wzrost popularności. Co sprawia, że deski kompozytowe są tak chętnie wybierane?

Uniwersalność

Deski kompozytowe – szczególnie te oferowane przez producentów dbających o wysoką jakość jak np. nasz rodzimy ProDeck - to trwałe i efektowne rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko na tarasie, ale również jako ogrodzenie lub elewacja. Materiał ten może być wykorzystywany zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w przestrzeni publicznej. Dzięki ponadczasowemu i unikalnemu charakterowi doskonale komponują się zarówno z tradycyjnym budownictwem, jak i nowoczesną architekturą.

Brak konieczności konserwacji

Coraz więcej osób docenia użytkowe zalety desek kompozytowych, w tym brak konieczności konserwacji. W przeciwieństwie do drewna naturalnego, które wymaga regularnego i kosztownego impregnowania, nie muszą być zabezpieczane specjalnymi preparatami czy malowane, co sprawia, że ich właściciele mogą cieszyć się pięknym tarasem przez długie lata. To duża oszczędność czasu, ale również pieniędzy, które w przypadku tarasów drewnianych trzeba wydać na środki do impregnacji.

Bezpieczeństwo

Unikatowy i nowoczesny sposób wykończenia desek poprzez szczotkowanie zapewnia im właściwości antypoślizgowe. To dzięki temu procesowi taras wykonany z desek kompozytowych nie będzie śliski nawet podczas deszczu, a dzieci będą mogły bezpiecznie po nim biegać. Na powierzchni tarasu z kompozytu nie tworzą się również niebezpieczne dla bosych stóp drzazgi.

Trwałość

Deski kompozytowe uzyskiwane są z połączenia wysokogatunkowego drewna iglastego i polimeru, dzięki czemu przy zachowaniu wysokich walorów estetycznych wykazują znacznie większą od samego drewna wytrzymałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych – deszczu, śniegu czy skrajnych temperatur.

Jakość

Największą zaletą desek kompozytowych jest jednak ich niezrównana jakość. Dzięki zastosowaniu najlepszych komponentów są one niepodatne na ścieranie i zarysowania. O ich klasie świadczą liczne atesty i certyfikaty wydane przez akredytowane laboratoria. Starannie wyselekcjonowane drewno, wchodzące w skład materiału, wyróżnia się trwałością, a zastosowane dodatki poprawiające jego właściwości chronią deski przed pleśnią i mchem, a także powodują, że końcowy produkt jest niepalny i odporny na szkodliwe promieniowanie UV.

Szeroka gama kolorystyczna

Wyjątkową i decydującą o trwałości koloru desek kompozytowych czynnością jest barwienie tworzywa już na etapie produkcji. Obejmuje ono całą objętość kompozytu, dzięki czemu deski nie wymagają późniejszego malowania i dalszych poprawek. W przypadku desek drewnianych jest to często konieczne z powodu odpryskującej i łuszczącej się farby.Oryginalną fakturę zapewniają procesy szczotkowania i szlifowania, które nadają tarasowi indywidualny charakter. Szeroka gama kolorystyczna produktów sprawia, że każdy, nawet najbardziej wymagający nabywca, znajduje coś dla siebie.

Łatwy i szybki montaż

Montaż systemów kompozytowych ProDeck jest łatwy i szybki oraz nie wymaga specjalistycznych umiejętności. W kompletnym zestawie znajdują się nie tylko same deski kompozytowe, ale również wszystkie elementy niezbędne do prawidłowego zamontowania tarasu, elewacji czy ogrodzenia.

Warto jednak pamiętać, że  użycie poszczególnych elementów niezgodnie z przeznaczeniem może spowodować nieodwracalne uszkodzenie produktu. Zalecanym rozwiązaniem jest więc skorzystanie z usługi profesjonalnego montażu, którą można zamówić w miejscu zakupu desek.

Długa gwarancja

Przy wyborze desek warto zapoznać się z warunkami gwarancji – renomowani producenci oferują wysokiej jakości produkty i długą gwarancję. Przykładowo deski kompozytowe firmy ProDeck objęte są gwarancją na gnicie i butwienie do 25 lat. Długa gwarancja na tego typu uszkodzenia jest bardzo istotna szczególnie w przypadku materiałów używanych w miejscach niezadaszonych, narażonych na niszczący wpływ zmiennych warunków atmosferycznych.

Źródło: ProDeckMoże Cię zainteresować również:

    

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia