Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Stan surowy otwarty

Dach bitumiczny

Coraz większą popularnością cieszą się pokrycia bitumiczne. Można nimi pokryć dach o praktycznie każdym kącie nachylenia połaci. 

Nie tylko papa

Są to lekkie pokrycia – ich masa waha się od 5 do 15 kg/m3. Wśród pokryć bitumicznych można wyróżnić gonty, płyty faliste, bezspoinowe powłoki bitumiczne oraz powszechnie znane papy. Wszystkie te materiały łączy wspólny budulec – bitum czyli wodoszczelna masa asfaltowa. Do krycia dachów domów jednorodzinnych najlepiej nadają się gonty bitumiczne. Są to odpowiednio uformowane pasy papy asfaltowej, wycięte tak, by po ułożeniu wyglądem przypominały bardziej "szlachetne" pokrycia dachowe. Ze względu na wyjątkową elastyczność, są szczególnie polecane do dachów falistych i takich elementów dachu jak np. lukarny w kształcie wolich oczu. W przypadku dachu o kącie nachylenia poniżej 12° należy uszczelnić pokrycie np. papą podkładową.

Ciche poddasza

Mimo, iż dach bitumiczny jest bardzo lekki, posiada wysoki współczynnik akustyczności. Nawet podczas porywistej ulewy we wnętrzu domu nie słychać charakterystycznego odgłosu spadających kropel. Ogromną zaletą materiałów bitumicznych jest także łatwość montażu i transportu. Zarówno gonty papowe, jak i papę układamy na szczelnym deskowaniu.


Czytaj również:

  • Dach z łupków kamiennych

    Łupek kamienny to idealne rozwiązanie dla wielbicieli ekskluzywnej elegancji. Przez wielu inwestorów łupek kamienny uważany jest za najbardziej wyszukany materiał stosowany do krycia dachów. Jest wysoko ceniony zarówno [...]

    Więcej
Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Warunki wycofania zgody

Przy czym zgoda wyrażona na zakres przetwarzania wskazany w niniejszym

czytaj całość ›
Pouczenie

Jednocześnie Administrator informuje, że podane w formularzu dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia