Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Termoizolacja domu

Znakomite parametry cieplne to w dużej mierze zasługa właściwie dobranej izolacji, która musi być zastosowana na wszystkich przegrodach domu energooszczędnego. Stopień izolacyjności jest wyrażany przez współczynnik przenikania ciepła U – im jest on niższy, tym mniejsza jest ucieczka ciepła przez przegrodę.

Szary styropian izolacyjny Termo Organika Szary styropian izolacyjny Termo Organika

Optymalne parametry termoizolacyjne domu

Przyjmuje się, że w domach energooszczędnych współczynnik U powinien wynosić Umax = 0,20 W/m2K. Aby uzyskać takie parametry należy zastosować ciągłą izolację na wszystkich przegrodach zewnętrznych: ścianach, podłodze, fundamentach, dachu i stropie. Izolacji wymagają także ściany wewnętrzne oddzielające pomieszczenia mieszkalne od nieogrzewanego garażu. Grubość warstwy ochronnej powinna być dobrana do rodzaju przegrody. Optymalne parametry uzyskują domy, w których grubość izolacji wynosi odpowiednio: podłoga na gruncie - 15 cm, ściany zewnętrzne - 20 cm i dach i strop nad poddaszem - 30 cm. Niezwykle istotna jest staranność wykonania warstwy izolacyjnej, która pozwoli ograniczyć występowanie mostków termicznych.

Materiały termoizolacyjne

Na etapie wyboru projektu domu specyfikacja każdego z nich dokładnie precyzuje jakie materiały termoizolacyjne należy zastosować. Do najpopularniejszych należy styropian i wełna mineralna. Wśród innych najczęściej wymienia się: keramzyt, płyty PIR i polistyren ekstrudowany XPS.


Zobacz również:

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Warunki wycofania zgody

Przy czym zgoda wyrażona na zakres przetwarzania wskazany w niniejszym

czytaj całość ›
Pouczenie

Jednocześnie Administrator informuje, że podane w formularzu dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia