Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Balkony w domach energooszczędnych

Płyta balkonowa to jedno z najbardziej newralgicznych miejsc w budynku. Jako element wychodzący ze ściany zewnętrznej wymaga odpowiedniego zabezpieczenia termoizolacyjnego. 

Optymalne rozwiązania

Izolacja płyty balkonowej jest równie ważna jak izolacja innych przegród. Istnieją dwa sposoby izolacji płyt balkonowych: można dokładnie ocieplić płytę ze wszystkich stron, tak aby izolacja ściany łączyła się z izolacją płyty albo zastosować tzw. łącznik balkonowy termoizolacyjny. Charakteryzuje się on tym, że w części styku płyty ze ścianą, posiada przerwę na materiał izolacyjny. Jednak w tym przypadku mogą wystąpić punktowe mostki termiczne w miejscu przejścia zbrojenia do budynku.

Rozwiązania alternatywne

W miejscu balkonu można zastosować tzw. porte-fenêtre. Jest to wysokie okno zabezpieczone balustradą. Dzięki niemu wnętrze jest dobrze doświetlone, a elewacja pozostaje płaska, bez zbędnych miejsc generujących mostki termiczne. Rozwiązanie to nadaje bryle nowoczesny wygląd. 


Czytaj również:

  • Mostki termiczne

    Mostki termiczne, zwane inaczej mostkami cieplnymi, to miejsca w przegrodach zewnętrznych budynku charakteryzujące się podwyższoną przewodnością cieplną.

    Więcej
Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia