Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Balkony w domach energooszczędnych

Płyta balkonowa to jedno z najbardziej newralgicznych miejsc w budynku. Jako element wychodzący ze ściany zewnętrznej wymaga odpowiedniego zabezpieczenia termoizolacyjnego. 

Optymalne rozwiązania

Izolacja płyty balkonowej jest równie ważna jak izolacja innych przegród. Istnieją dwa sposoby izolacji płyt balkonowych: można dokładnie ocieplić płytę ze wszystkich stron, tak aby izolacja ściany łączyła się z izolacją płyty albo zastosować tzw. łącznik balkonowy termoizolacyjny. Charakteryzuje się on tym, że w części styku płyty ze ścianą, posiada przerwę na materiał izolacyjny. Jednak w tym przypadku mogą wystąpić punktowe mostki termiczne w miejscu przejścia zbrojenia do budynku.

Rozwiązania alternatywne

W miejscu balkonu można zastosować tzw. porte-fenêtre. Jest to wysokie okno zabezpieczone balustradą. Dzięki niemu wnętrze jest dobrze doświetlone, a elewacja pozostaje płaska, bez zbędnych miejsc generujących mostki termiczne. Rozwiązanie to nadaje bryle nowoczesny wygląd. 


Czytaj również:

  • Mostki termiczne

    Mostki termiczne, zwane inaczej mostkami cieplnymi, to miejsca w przegrodach zewnętrznych budynku charakteryzujące się podwyższoną przewodnością cieplną.

    Więcej
Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Warunki wycofania zgody

Przy czym zgoda wyrażona na zakres przetwarzania wskazany w niniejszym

czytaj całość ›
Pouczenie

Jednocześnie Administrator informuje, że podane w formularzu dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia