Język polski Język angielski Język czeski Język litewski Język rosyjski Język białoruski Język ukraiński Język rumuński Język słowacki
Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Mój wymarzony dom – „Fred”!

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Po trzech miesiącach poszukiwań Pan Marcin odnalazł wreszcie dom, który jest odzwierciedleniem jego planów i marzeń. Oryginalny „Fred” zauroczył swych właścicieli nowatorską bryłą i nietuzinkowym charakterem.  


ARCHIPELAG: Co spowodowało, że postanowili Państwo wybudować dom?

Pan Marcin: Do budowy domu mocno zachęcały wysokie ceny nowych mieszkań i marzenia o mieszkaniu we własnym domu z ogródkiem, bez sąsiadów za ścianą.


ARCHIPELAG:  Kto był inicjatorem budowy domu i zakupu działki?

Pan Marcin: Ja byłem inicjatorem budowy domu, a prezent od rodziców w postaci 6-cio arowej działki, w idealnej wręcz lokalizacji rozwiał wszelkie wątpliwości.


ARCHIPELAG: Na co zwracali Państwo uwagę wybierając działkę?

Pan Marcin: Wydaje mi się, że wybór działki pod budowę domu musi być związany z  wymogami życia codziennego. Moja jest w miejscu cichym i spokojnym, choć jest zlokalizowana w mieście. Mimo tego, że działka jest na uboczu, wszędzie jest blisko – lokalizacja idealnie dopasowana do moich potrzeb.


ARCHIPELAG: Czy długo wybierał Pan projekt domu?

Pan Marcin: Wydaje mi się, że długo, bo trwało to około trzy miesiące.


ARCHIPELAG: Jakie były priorytety przy wyborze projektu?

Pan Marcin: Szukałem projektu do 120 m², z poddaszem użytkowym, który miałby przestrzenny parter, duży salon z otwartą kuchnią, pokoik dla gości na dole oraz garaż.

ARCHIPELAG: Dlaczego zdecydował się Pan na projekt „Fred”?

Pan Marcin: Podczas wyboru projektu byłem bardzo niezdecydowany, jednak, gdy zobaczyłem projekt „Fred”, od razu wiedziałem, że to jest to – to była miłość od pierwszego wejrzenia. „Fred” spełniał wszystkie moje wymagania – ten wygląd, ta bryła, niby prosta z dwuspadowym dachem, do tego pomysł z dużym tarasem na piętrze, schodami i trójkątnymi oknami sprawił, że projekt jest nietuzinkowy i bardzo oryginalny.


ARCHIPELAG: Wybrali Państwo oryginalne zestawienie kolorów, skąd taki pomysł na elewację?

Pan Marcin: W wyborze kolorów na elewację pomogła mi moja świeżo poślubiona żona. Chciałem, żeby dom wyglądał nowocześnie i chyba Kasia trafiła w kolory.


ARCHIPELAG: Jakie inne projekty naszej Pracowni także się Państwu podobały?

Pan Marcin: Muszę przyznać, że Pracownia ARCHIPELAG ma bardzo dużo ciekawych projektów, jednak nie umiem teraz podać konkretnych nazw.


ARCHIPELAG: Czy projekt spełnił Państwa oczekiwania?

Pan Marcin: Tak, oczywiście, spełnił w 100%.


ARCHIPELAG: Jak przebiegały prace budowlane?

Pan Marcin: Budowa domu, zwłaszcza jak się buduje dla siebie, pochłania strasznie dużo czasu, nerwów, stresu i wymaga solidnego zaangażowania, jednak po czasie stwierdzam, że minęła bez większych problemów.


ARCHIPELAG: Czy wprowadzili Państwo zmiany w projekcie?

Pan Marcin: Tak, ale nieznaczne. Postanowiłem postawić ściany z pustaków ceramicznych, dom ocieplić styropianem. Okrągły komin, w końcu wyszedł kwadratowy. Zmieniłem także niektóre ścianki działowe. Zlikwidowałem ścianę tworzącą  wiatrołap. Powiększyłem troszkę łazienkę na dole kosztem pomieszczenia gospodarczego, a na górze z dwóch pokoi zrobiłem jedną dużą sypialnię. Reszta została bez zmian.

ARCHIPELAG: Co podczas budowy wymarzonego domu sprawiło największy kłopot?

Pan Marcin: Myślę, że zrobienie solidnej izolacji tarasu było trochę kłopotliwe.


ARCHIPELAG: Jakie mają Państwo miłe wspomnienia/zdarzenia związane z budową?

Pan Marcin: Chyba zadowolenie i duma, którą czułem po każdym ukończonym etapie jest najmilszym wspomnieniem z związanym z budową.


ARCHIPELAG: Na co zwracali Państwo największą uwagę podczas urządzania domu: moda, wygoda, funkcjonalność?

Pan Marcin: Chcieliśmy, żeby wystrój był nowoczesny i modny, ale nie kosztem wygody. Dążyliśmy do zrobienia wnętrza modernistycznego i przytulnego zarazem.


ARCHIPELAG: Co jest podstawową zaletą „Freda”?

Pan Marcin: Oryginalny wygląd i funkcjonalne wnętrze.


Pracownia Projektowa ARCHIPELAG